Один «слуга народу» вже пройшов поліграф, хоча сам не з фінкомітету

Олександр Качура
  • Олександр Качура пройшов перевірку на детекторі брехні, попри те, що не входить до комітету з питань фінансів
  • Перед цим Качура оприлюднив відеозвернення, у якому назвав цілком безглуздими закиди стосовно «підкупу депутатів»
  • На питання поліграфіста, чи буде нардеп приховувати у своїх відповідях якусь інформацію, що стосуватиметься роботи, нардеп відповів: «так»

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання Олександр Качура пройшов перевірку на детекторі брехні, попри те, що не входить до комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. Про це нардеп написав на своїй сторінці у Facebook, передає Політарена.

«Друзі, я пройшов тест на детекторі брехні! Поліграф показав, що бабки я не брав і відношення до схем не маю. Офіційні документи до кінця дня опублікую... Попісяю ще в баночку, щоб не казали, що наркоман. Чекаю перевірки всіх», — написав нардеп.

Перед цим Качура оприлюднив відеозвернення, у якому назвав цілком безглуздими закиди стосовно «підкупу депутатів» Верховної Ради та відмітив готовність пройти поліграф, щоб це довести.

«Пролунала дуже гарна ідея: а давайте-но відправимо всіх народних депутатів на поліграф. Так от, я сьогодні роблю це першим, тому що мені нічого соромитися, я нічого від своїх виборців і від колег не приховую, тому сьогодні звернувся до профільного спеціаліста в Асоціацію поліграфологів України, і сьогодні пройду тест на детекторі брехні», — наголосив народний обранець.

Опубліковано Олександр Качура Вівторок, 22 жовтня 2019 р.

Відтак депутат підписав згоду на проходження поліграфу, а поліграфіст продемонстрував документи задля підтвердження своєї фаховості.

На питання поліграфіста, чи буде нардеп приховувати у своїх відповідях якусь інформацію, що стосуватиметься роботи, нардеп відповів: «так». Водночас, як слідує з відповідей, Качура не платив кошти за внесення його у список політпартії та не дотичний до хабарів за будь-які голосування.

На думку Качура, кожен народний депутат має на постійній основі проходити перевірки на поліграфі.

Депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Качура не входить до скандального комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Він є заступником голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Він був одним з ініціаторів законопроєкту.


  1. Зеленський вважає, що нардепи з фінансового комітету повинні пройти поліграф.
  2. САП відкрила провадження стосовно нардепів від «Слуги Народу».
  3. В «Слузі Народу» розповіли, чи перевірятимуть депутатів на поліграфі.