Новий прем'єр-міністр пояснив, чому Аваков залишився в Кабміні

  • Олексій Гончарук пояснив, чому довелось залишити Арсена Авакова керувати міністерством внутрішніх справ
  • Прем'єр-міністр заявив: якщо буде доведено, що Аваков продовжує красти, його звільнять
  • Олексій Гончарук заявив, що незадоволений реформою поліції

Новопризначений прем'єр-міністр України Олексій Гончарук розповів, чому міністра внутрішніх справ Арсена Авакова залишили на посаді та зазначив, що винятків для тих, хто краде, не буде. Про це Гончарук розповів під час зустрічі з журналістами, повідомляє Політарена.

«Рішення по Авакову звичайно дискутується і воно є складним. А в справі якою я і команда займаються, взагалі немає простих рішень. Взагалі часто тобі доводиться приймати складні рішення. Єдине, що я можу сказати, що ми дуже чітко окреслили червоні лінії», — сказав Гончарук.

Він уточнив, що у нього було кілька розмов з президентом України щодо Авакова та наголосив, що очільника МВС зможуть замінити.

«Він точно не незамінний. Абсолютно точно є люди, які могли би теоретично його замінити, тому рішення було прийнято залишити його зараз з одного міркування, найголовнішого — в країні війна», — повідомив Гончарук.

Він зазначив, що залишити Авакова на посаді було одним з найскладніших рішень, які ухвалювались під час формування Уряду. Гончарук сказав, що міністр внутрішніх справ зробив багато хорошого для країни в певний період часу, проте реформою поліції прем'єр-міністр залишився незадоволеним.

«Одна з тих реформ, яка не відбулась — це реформа поліції. Тобто патрулька була, потім її згорнули і далі вона не пішла. Тобто реформа кримінальної поліції це дуже важлива історія, яку точно потрібно продовжити, але це складна розмова, яка ще буде у мене з паном міністром. Ми з ним вже домовилися на наступному тижні зустрітися і глибоко поговорити на цю тему», — повідомив Гончарук.

Прем'єр-міністр уточнив, що у будь-якому випадку винятків ні для кого робити не будуть: крадеш — маєш піти.

«Я сказав на трибуні парламенту, що в уряді красти не будуть. Це означає, що ніяких виключень бути не може. І якщо ви: преса, громадянське суспільство, з яким ми дуже тісно будимо співпрацювати, буде мати дуже конкретні предметні претензії, то з президентом домовились, що перша конкретна підстава вважати, що модель поведінки якась така, яка не може бути припустимою, і будь-яка людина, не тільки Аваков, має піти. Тобто якщо є претензії по суті», — зазначив Гончарук.


  1. Депутати обрали нового прем'єр-міністра України.
  2. Верховна Рада призначила персональний склад нового Кабміну.
  3. Новий міністр культури, молоді і спорту представив свою команду.