Німецьке МЗС проти визнання Голодомору геноцидом

  • В Німеччині почали розглядати питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу
  • Німецьке МЗС проти того, щоб Бундестаг визнав Голодомор геноцидом

Міністерство закордонних справ Німеччини виступає проти визнання Голодомору геноцидом українського народу. Про це в інтерв'ю Deutsche Welle розповів депутат партії «Християнсько-демократичний союз» Арнольд Фаатц, передає Політарена.

В Німеччині петиція про визнання Голодомору геноцидом українського народу набрала 56 тисяч підписів. Тож петиційний комітет Бундестагу розглянув її, але поки що не прийняв щодо петиції остаточне рішення.

«МЗС хоче, аби петицію було відхилено з обґрунтуванням, що поняття геноцид не було визначене до 1951 року. На мою думку, цей аргумент є дуже технократичним. Те ж саме стосується й іншого аргументу — що, окрім українців, це штучно влаштований голод мав і інших жертв, зокрема, в Росії, на Кавказі. Цей аргумент, на мою думку, так само більше схожий на відмовку», — сказав член комітету, депутат Арнольд Фаатц.

За його словами, така аргументація є дуже небезпечною, оскільки це може призвести до переоцінки геноциду, який вчиняла Німеччина часів Гітлера.

«Вона суперечить тій оцінці, яку ми сьогодні по праву даємо протиправним діям режиму націонал-соціалістів у Німеччині. Адже тоді незабаром нацисти почнуть вимагати, аби гітлерівський геноцид, який так само відбувся до визначення цього поняття, так само відповідним чином переоцінять. Адже це так само відбулося до 1951 року», — наголосив Фаатц.

Депутат зазначив, що така позиція німецького МЗС «означає стати на коліна перед Росією». Представник парламенту припустив, що петиційний комітет відхилить петицію.

«Я вважаю це неправильним. Колеги, які вважають так само, найімовірніше, подадуть заявку на те, щоб голосувати за цю петицію в Бундестазі окремим пунктом. Але, ймовірно, більшості для прийняття цієї петиції у Бундестазі не знайдеться», — сказав депутат.


  1. Зеленський закликав Ізраїль визнати Голодомор геноцидом українського народу.
  2. Зеленський звернувся до українців на роковини масових вбивств у Бабиному Яру.
  3. У МЗС Німеччини пояснили, що таке «формула Штайнмаєра».