Німченко: Ситуація з «Кварталом 95» демонструє політику подвійних стандартів Нацради

Борис Німченко

Виступ «Кварталу 95» і, які висміяли підпал будинку ексглави Національного банку України Валерії Гонтаревої демонструє суспільству політику подвійних стандартів з боку Національної ради телебачення та радіомовлення. Таку думку висловив народний депутат України та співголова політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» Василь Німченко, передала пресслужба політсили.

«Ми стали свідками жорстокості та деградації людської особистості. Але найстрашніше, що такі дії транслювалися на всю країну в телевізійному «плюсовому» ефірі», ‒ розповів Німченко.

Політик нагадав про постулати правової держави, в якій моральність ‒ фундамент взаєморозуміння і поваги, основа духовності й індикатор рівня культури нації. А культура нації немислима без поваги до людини, громадянина, особистості.

«Ми живемо у правовій державі, що захищає право на повагу до честі та гідності кожної людини. Можна по-різному оцінювати її діяльність (я не схвалюю політику і результати роботи В. Гонтаревої), але презумпцію невинуватості ніхто не скасовував, і кожен має право на повагу до його честі та гідності. Ніхто не має права висміювати чуже горе і втрати, а тим більше віщати про це на телеканалах, транслюючи на всю країну», ‒ заявив Німченко.

Депутат звернув увагу на те, що цей скандальний виступ досить яскраво продемонстрував не лише позамежний цинізм «Кварталу 95», а й бездіяльність Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Більш того, політику подвійних стандартів, яку вона проводить.

«Адже, з одного боку, ми спостерігаємо репресії щодо незалежних ЗМІ (йдеться про такі телеканали, як «112 Україна», NewsOne, ZIK, на які відкрито здійснюється тиск через законодавчі, виконавчі органи влади), а з іншого ‒ бездіяльність Нацради (якщо пропаганду жорстокості та насильства транслює «наближений» телеканал)», ‒ зазначив Німченко.

Нардеп наголосив, що Нацрада вважає за краще нічого не помічати і мовчати, хоча йдеться, по суті, про цькування, розпалюванні ненависті, заклик до політичної помсти через нав'язування суспільству «потрібних» оцінок.

«Тому виникає запитання до Нацради: це така тепер у нас свобода слова? Свобода слова в нинішні «квартальні часи» стає приниженням особистості та гідності людини, заохоченням жорстокості й аморальності», ‒ додав Німченко.