Нідерланди не підтримують послаблення санкцій щодо РФ без реалізації Мінських домовленостей

  • Нідерланди не голосуватимуть за послаблення санкцій щодо РФ без реалізації Мінських домовленостей
  • Стеф Блок заявив, що Нідерланди просять Україну надати інформацію щодо закриття повітряного простору в той час, коли збили боїнг МН-17
  • Глава МЗС Нідерландів шкодує про видачу Цемаха, але розуміє позицію України

Нідерланди не голосуватимуть за послаблення санкцій щодо Російської Федерації без належної реалізації Мінських домовленостей. Про це заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок на спільній пресконференції за результатами зустрічі з міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком, повідомляє Політрена.

«Нідерланди не визнають анексії Криму і не дозволять, щоб санкції Європейського Союзу проти Російської Федерації були послаблені без  належної реалізації Мінських домовленостей», — повідомив Блок.

Також Блок заявив, що уряд Нідерландів попросив в України більше інформації щодо закриття повітряного простору, в той час, коли було збито пасажирський боїнг МН-17. Глава МЗС Нідерландів додав, що його держава вважає РФ винною в тому, що саме російський «Бук» причетний до катастрофи.

Також Блок прокоментував видачу РФ Цемаха.

«І хоча Нідерланди хотіли побачити інший результат цього процесу стосовно пана Цемаха, але ми розуміємо, з якими об'єктивними труднощами зіштовхнулася Україна в цій ситуації... Що стосується того факту, що пана Цемаха було обміняно — ми шкодуємо про цей факт, але, з іншого боку, теж розуміємо, що український уряд і, зокрема, президент України стояли перед дуже складною дилемою», — сказав Блок.

Під час пресконференції Пристайко вибачився перед колегою через зрив зустрічі Володимира Зеленського із прем’єром Нідерландів Марком Рютте, яка повинна була відбутися під час Генасамблеї в Нью-Йорку.

«Дійсно, зустріч була запланована. На превеликий жаль, суто з технічних причин вона не відбулася, і це сталося через неорганізованість та проблеми з української сторони. Нідерландська сторона була готова. Ми приносимо свої вибачення і намагатимемося організувати таку зустріч ближчим часом. Повірте мені, нічого, ніяких дипломатичних жестів тут не було  - суто технічна неможливість з’єднати дві делегації», — сказаав Пристайко.


  1. Нідерланди вирішили розслідувати причетність України до катастрофи МН17.
  2. Зеленський з головою МЗС Нідерландів обговорив справу рейсу МН17.
  3. Глава МЗС Нідерландів щодо Цемаха: новини з Києва викликають багато питань.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я