Нефьодов: Закон про спільний транзит — це такий собі митний безвіз

Максим Нефьодов
  • Максим Нефьодов пояснив важливість прийняття законопроєктів щодо спільного транзиту та авторизованих економічних операторів
  • Голова ДМС вважає, що прийняття закону про режим спільного транзиту — це створення «митного безвізу»

Прийняття Верховною Радою України  "Закону про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи " — це крок до «митного безвізу». Так вважає голова Державної митної служби Максим Нефьодов. Про це він написав у Facebook, передає Політарена.

«#макс_радіє Бачиш, що на табло Верховна рада? Там проголосований «в цілому» законопроєкт Про спільний транзит і «в першому читанні» Про авторизованих операторів. Чому це важливо:- спільний транзит — це такий собі митний безвіз. Із єдиним пакетом документів вантаж їде з Харкова до Лісабона через всі кордони. Швидше, дешевше і із меншими ризиками, що з однієї країни виїхали айфони, а в іншу в‘їхала керамічна плитка», — пояснив Нефьодов.

Голова ДМС також зазначив, що прийняття в першому читанні законопроєкту про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів дозволяє великим компаніям дати гарантії  та відкрити бухгалтерію для аудиту митницею, а також отримати пільги при оформленні.

«Залишилось дотиснути АЕО в другому читанні, аби він раптово не спортився. Бо вже звучали ідеї поширити режим довіри на весь одеський бізнес», — написав Нефьодов.


  1. Нефьодов повідомив про старт ІТ-аудиту нової митниці.
  2. Нефьодов: якщо у вас митниця вимагає хабарі, пишіть мені напряму в ФБ.
  3. Стало відомо скільки заробляє Нефьодов та його заступники (документ).