НАЗК виявило фінансові махінації в деклараціях глави Нацбанку та замміністра енергетики

  • Яків Смолій вказав недостовірні відомості щодо вартості придбання частки трьох нежилих приміщень
  • Анатолій Корзун у декларації 2016 року зазначив неправдиві відомості щодо вартості житлового будинку у Києві
  • Володимир Фалей не зазначив відомостей про наявне у нього фінансове зобов’язання перед банком

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повних перевірок декларацій виявило ознаки декларування неправдивої інформації у чотирьох посадовців на загальну суму понад 250 прожиткових мінімумів. Про це повідомила прес-служба НАЗК, передає Політарена.

«Встановлено ознаки декларування недостовірних відомостей у деклараціях Голови Національного банку України Якова Смолія, заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолія Корзуна, колишнього першого заступника Голови Державного агентства рибного господарства України Володимира Фалея та голови Більмацької районної державної адміністрації Запорізької області Артема Попова», — йдеться в повідомленні.

За результатами перевірки декларацій Якова Смолія за 2015, 2016 та 2017 роки було встановлено, що посадовець зазначив невірогідні відомості щодо вартості придбання частки трьох нежилих приміщень, доходу, нарахованого йому та дружині у вигляді процентів, не зазначив відомості стосовно наявності у дружини корпоративних прав.

Крім того, Смолій не зазначив інформацію про низку земельних ділянок, які належать йому на праві власності, та кошти, розміщені ним та дружиною на банківських рахунках. Загальна сума неправдивих відомостей у його деклараціях за 2015—2017 роки склала понад 18,3 мільйона гривень.

Зі свого боку, Анатолій Корзун, подаючи декларацію за 2016 рік, зазначив неправдиві відомості щодо вартості житлового будинку у Києві, який належить йому на праві власності, та не задекларував дохід дружини, отриманий у вигляді спадщини. Загальна сума невірогідних відомостей у декларації становить майже 450 тис. гривень.

Володимир Фалей, подаючи декларацію за 2016 рік, не зазначив відомостей про наявне у нього фінансове зобов’язання перед банком. Так, загальна сума невірогідних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1,8 млн гривень.

Щодо Артема Попова, у його декларації за 2016 рік зазначені невірогідні відомості щодо вартості придбаного автомобіля, а також наявності корпоративних прав у його матері. Загальна сума невірогідних відомостей у декларації становить понад 1,1 мільйона гривень.

«Про виявлені ознаки кримінальних правопорушень повідомлено Національне антикорупційне бюро та Національну поліцію», — додали в НАЗК.


  1. НАЗК виявило 262 порушення законодавства у липні.
  2. Уряд припинив роботу держреєстру корупціонерів, у НАЗК заперечили.
  3. НАЗК виявило порушення у деклараціях Кононенка, Філатова та інших чиновників.