НАЗК виявило порушення у фінансових звітах 53 політичних партій

  • Складено 53 висновки, що містять інформацію про виявлені порушення
  • Порушення стосувалися порядку подання звіту та внесків на підтримку політичних партій

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення у 53 звітах політичних партій про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру за І квартал 2019 року. Про це повідомляє прес-служба НАЗК, передає Політарена.

За результатами аналізу агентство склало 53 висновки, що містять інформацію про виявлені порушення порядку подання звіту політичної партії та встановленого порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, за що передбачена відповідальність за статтями  212-21, 212-15 КУпАП.

Зокрема, порушення виявлені у звітах парламентських політичних партій "Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Народний фронт», «Опозиційний блок», "Об’єднання «Самопоміч»,   «Радикальна партія Олега Ляшка»,   "Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», а також у звіті політичної партії «Опозиційна платформа – За життя», представники якої входять до складу парламентської фракції «Опозиційний блок» у Верховній Раді України VIII  скликання.

«У звітах всіх парламентських партій виявлені факти здійснення внесків особами з непогашеним податковим боргом, що заборонено законом. Крім цього, у  звітах „Радикальної партії Олега Ляшка“ та партії „Опозиційна платформа – За життя“ зафіксовані порушення порядку подання звіту партії. Зазначені порушення є підставою для складання адмінпротоколів», – зазначила член Національного агентства, координатор напряму запобігання політичній корупції Наталія Корчак.

Також інформація про виявлені порушення міститься у висновках партій «Могутня Україна», ВО «Відродження України», «Сила і честь», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», «Соціал-демократична партія України (Об’єднана)», «Національний корпус», «Ліберальна партія України» і т.д.

Всього за І квартал 2019 року до Національного агентства надійшли 267 звітів політичних партій про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру.


  1. НАЗК нагадало партіям правила фінансування виборчих фондів.
  2. Нацагентство виявило конфлікт інтересів у понад двох десятків нардепів.
  3. Нардеп Шуфрич «забув» згадати квартири у декларації: НАЗК вже повідомило НАБУ.