НАЗК попросило Зеленського ветувати закон, який стосується його тимчасового очільника

  • НАЗК просить Володимира Зеленського накласти вето на закон щодо забезпечення механізму запобігання корупції через те, що до обрання голови НАЗК, відомство не зможе виконувати частину своїх функцій
  • У переліку повноважень особи, яка тимчасово буде здійснювати обов’язки Голови НАЗК, відсутні функції щодо призначення уповноважених осіб Національного агентства
  • Національне агентство пропонує наділити т.в.о. голови НАЗК повноваженнями, які наразі не передбачені законом

Національне агентство запобігання корупції просить президента України Володимира Зеленського накласти вето на закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», через те, що до обрання голови НАЗК, відомство не зможе виконувати частину своїх функцій. Про це повідомила пресслужба НАЗК, передає Політарена.

"Національне агентство на своєму засіданні схвалило відповідні пропозиції до Закону, які відправлені до Кабінету Міністрів. «Прийнятий 2 жовтня 2019 року Верховною Радою України Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» містить недоліки, які унеможливлюють виконання Національним агентством своїх повноважень в повному обсязі до обрання Голови Національного агентства», – йдеться в повідомленні.

У пресслужбі зазначили, що у переліку повноважень особи, яка тимчасово буде здійснювати обов’язки Голови НАЗК, відсутні функції щодо призначення уповноважених осіб Національного агентства. Через це у відомстві досить тривалий час будуть відсутні уповноважені особи.

«Слід зазначити, що на уповноважених осіб НАЗК, серед іншого, покладається  проведення повних перевірок декларацій та спеціальних перевірок стосовно осіб, які претендують на зайняття посад відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком», — зазначили в пресслужбі.

Окрім цього, Національне агентство пропонує наділити т.в.о. голови НАЗК повноваженнями, які наразі не передбачені законом.


  1. НАЗК передало до суду протокол стосовно Маркарової.
  2. НАЗК відкрило доступ до декларацій військових прокурорів.
  3.  

  4. НАЗК внесло припис Милованову.