Нацрада звернулась до суду, щоб NewsOne позбавили ліцензії на мовлення

Засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення
  • Нацрада попросила суд анулювати ліцензію NewsOne за розпалювання ворожнечі в етері телеканалу
  • NewsOne наразі може продовжувати мовлення, оскільки остаточне рішення повинен ухвалити суд

Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення звернулась до суду з проханням анулювати ліцензію телеканалу «NewsOne» за розпалювання міжнаціональної ворожнечі в етері, повідомляє кореспондент Політарени.

"Визнати розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті у висловлюваннях, які були поширені в ефірі телекомпанії «Новини 24 години» у період з 6.06.2019 до 8.07.2019, а також порушення абзаців 3 та 4 ч.2 ст.6 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення», ч.1 ст.28 ЗУ «Про інформацію» та факт неусунення ліцензіатом порушень законодавства, невиконання пункту 4 рішення Національної ради від 7 лютого 2019 року №125 і розпорядження від 12 лютого 2019 року та звернутись до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення компанії «Новини 24 години», — зачитала текст рішення головуюча на засіданні Нацради Ольга Герасим'юк.

На засіданні також був присутній співголова фракції Верховної Ради «Опозиційна платформа — За життя» Вадим Рабінович через якого виник скандал, бо він відмовився спілкуватись українською мовою, та голова парламентського комітету з питань свободи слова Нестор Шуфрич.

«Звертаюсь до громадськості, це рішення буде вважатись мотивованим з багатьох аспектів, але я знаю, що на NewsOne у більшості є професійні журналісти, і це буде рішення проти них. Це буде рішення за те, що вони залишаться без роботи, що їх родини залишаться без можливості утримання своїх дітей», — сказав Шуфрич під час свого виступу.

Рішення щодо звернення до суду для анулювання ліцензії телеканалу NewsOne підтримали усі шестеро членів Нацради, які були присутні на засіданні.

Нацрада провела перевірку телеканалу після анонсу проведення так звано «телемосту примирення» між Києвом та Москвою, який планував транслювати NewsOne. За словами члена Нацради Сергія Костинського, під час перевірки були виявлені порушення, за які телеканал раніше оштрафували на 100 тис. грн. Оскільки потворне порушення було за однією і тією ж статтею, це дало можливість регулятору просити суд позбавити NewsOne ліцензії на мовлення.

Звернення до суду не передбачає автоматичного припинення мовлення телеканалу. Для того, щоб NewsOne заборонили виходити в етер, потрібна відповідна ухвала суду.

У «Голосі» ще не визначились, чи перебувають вони в опозиції до влади


  1. NewsOne проігнорував засідання, на якому Нацрада мала звернутись до суду для анулювання ліцензії.
  2. Нацрада виявила порушення на NewsOne, телеканал можуть позбавити ліцензії через суд.
  3. Нацрада анулювала ліцензії 17 телерадіоорганізаціям.