Нацрада виявила порушення на NewsOne, телеканал можуть позбавити ліцензії через суд

  • Нацрада з питань телебачення та радіомовлення провела перевірку телеканалу «NewsOne»
  • Під час перевірки були зафіксовані факти, де українців називали «фашистами»
  • За кілька тижнів Нацрадою буде ухвалене рішення, з яким можна буде звертатись до суду і вимагати анулювати ліцензію для NewsOne

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення провела перевірку телеканалу «NewsOne» та зафіксувала вислови, де українців називали «фашистами». Зараз готується проєкт рішення, з яким пізніше можна буде звертатись до суду для анулювання ліцензії телеканалу. Про це в інтерв'ю Політарені розповів член Нацради Сергій Костинський.

«Під час перевірки вони пустили нашу робочу групу в офіс телеканалу. Ми зафіксували всі ті висловлювання, які були під час анонсу цього телемосту, де українців називали “фашистами”. Тепер ми маємо розглянути це рішення і затвердити: є порушення чи немає», — сказав Костинський.

Він уточнив, що NewsOne вже сплачував штраф за подібне порушення, а тому це дає підстави для подачі позову до суду з вимогою анулювати ліцензію телеканалу.

«На мою особисту думку, порушення там є і за це треба накладати санкцію: штраф і через це треба звертатися до суду на анулювання ліцензії. За цією статтею ми вже штраф накладали, близько 100 тис. грн (NewsOne — ред.) уже сплачував. Саме рішення приймемо найближчими тижнями», — зазначив Костинський.

Водночас, член НАЗК пояснив, що юристи телеканалу, найімовірніше, будуть затягувати справу, посилаючись на порушення процедури проведення перевірки.

«Справа в тім, що за процедурою будь-який мовник має за декілька днів отримати таке попередження (про перевірку — ред.) Вони спеціально не отримували жодного листа від нас для того, щоб потім в суді оскаржувати будь-яке наше рішення, аргументуючи це тим, що ми, вибачте, не отримували повідомлень, була порушена процедура і, якщо буде накладена санкція, то ця санкція була накладена з порушенням умов закону», — сказав Костинський.

Він також повідомив, що Нацраді потрібно буде кілька тижнів на те, щоб ухвалити рішення щодо зафіксованих під час перевірки фактів. Стільки часу потрібно знову ж таки через процедурні питання, які, ймовірно, буде використовувати NewsOne для затягування справи.

«Ми маємо не просто поставити в порядок денний, а ми маємо попередити компанію, щоб вони прийшли. Вони ж теж можуть знову не отримувати наших листів. Ми вимушені будемо за процедурою переносити розгляд питання, потім знову повідомляти. Тобто це ще там буде гра в котів та мишей», — зазначив член НАЗК.

Сергій Костинський повідомив, що Нацрада лише один раз буде зобов'язана перенести засідання, якщо телеканал відмовлятиметься отримувати повідомлення.

«Один раз ми повинні перенести засідання, якщо телеканал взагалі жодним чином не приймає будь-якого нашого листа. Але вже вдруге, навіть якщо телеканал відмовляється отримувати листа, ми повторюємо цю процедуру і розглядаємо це питання (без присутності представників телеканалу — ред.)», — уточнив Костинський.

Стало відомо скільки заробляє Нефьодов та його заступники (документ)


  1. Сергій Костинський: Президент не міг зателефонувати в Нацраду і сказати "Я хочу так! "
  2. В Нацраді скандал: Герасим'юк висловили недовіру та звинуватили у зловживанні посадою.
  3. Нацрада відзвітувала про розвиток телерадіомовлення на прикордонних територіях.