Нацрада ініціювала позапланову перевірку NewsOne, після якої телеканал можуть позбавити ліцензії

  • Нацрада ініціювала позапланову перевірку телеканалу «NewsOne», за результатами якої Нацрада зможе звернутись до суду для анулювання ліцензії
  • Регулятор звернувся до Верховної Ради з проханням розширити повноваження Нацради
  • Позбавити NewsOne ліцензії одразу Нацрада не може

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ініціювала позапланову перевірку телеканалу «NewsOne», за результатами якої Нацрада зможе звернутись до суду для анулювання ліцензії телеканалу. Про це повідомляє кореспондент Політарени.

«Ми ініціюємо перевірку за статтями закону, за якими ми вже призначали штраф цій компанії. Тобто, якщо ми доведемо факти розпалювання ворожнечі у відношенні певних груп суспільства, це вже буде друга санкція до телеканалу, яка дозволить нам звернутись до суду щодо анулювання ліцензії», — зазначив член Нацради Сергій Костинський

За його словами, на сьогодні закон передбачає дуже складну процедуру застосування будь-яких санкцій. Зокрема, звернення до суду передбачає можливість для телеканалу порушувати одну і ту саму статтю закону, порушення якої регулятор в цей час доводить у суді.

Окрім цього Нацрада запропонувала створити спільну робочу групу з залученням СБУ, НАБУ, НАЗК та інших органів державної влади, щоб ефективно протидіяти викликам у сфері інформаційної безпеки. Ця робоча група збиратиметься на базі Національної Ради та у її приміщенні.

Також регулятор звернувся до Верховної Ради з проханням внести зміни до закону України про Національну раду з питань телебачення та радіомовлення в частині розширення повноважень Нацради.

«На сьогоднішній день ми не маємо можливості призупинити строк дії ліцензії. Будемо звертатись за тим, щоб у випадку порушень ст.6 ЗУ „Про телебачення і радіомовлення“, зокрема, після закликів до повалення конституційного ладу та розпалювання ворожнечі, Національна рада могла більше ефективно впливати і протидіяти таким загрозам. Тому що на сьогоднішній день ми повинні провести перевірку, винести рішення щодо проведеної перевірки і лише після того накладати санкцію», — уточнила заступниця голови Нацради Уляна Фещук.

feshchuk - Нацрада ініціювала позапланову перевірку NewsOne, після якої телеканал можуть позбавити ліцензії

Усі три рішення 6 членів Нацради, присутніх на позачерговому засіданні, ухвалили одноголосно. На позапланову перевірку закон відводить місячний термін.


  1. Активісти вимагають від Нацради позбавити NewsOne ліцензії (фото).
  2. В ГПУ хочуть арештувати активи NewsOne за замах на державну зраду.
  3. Нам погрожують: NewsOne скасував телемарафон з російським каналом.