Народні депутати збираються взяти під контроль усі служби таксі

  • Народний депутат Олександр Скічко розповів про законопроєкти, які внесуть зміни в сферу транспортної інфраструктури
  • Депутати готуються ввести автоматичні штрафи для перевантажених фур, а також взяти під контроль таксі

Народні депутати збираються в рамках діджиталізації ввести автоматичні штрафи для перевантажених фур, а також взяти під контроль усі служби таксі. Про це під час спілкування з журналістами розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Скічко, повідомляє Політарена.

Представник «Слуги Народу» повідомив, що комітет транспортної інфраструктури розглянув декілька законопроєктів, прийняття яких внесе якісні зміни в сферу транспорту. Одним з таких є законопроєкт про автоматичні зважувальні комплекси, який дозволить автоматично штрафувати перевантажені фури.

«Є проблема з будівництвом якісних доріг, а є ще проблема в тому, що вони розбиваються дуже швидко через перевантаження. 70-80 тонн наші дороги просто не можуть витримати», — сказав Скічко.

Він зазначив, що очільник «Укравтодору» пообіцяв, що 7 автоматичних зважувальних комплексів будуть збудовані вже цього року за гроші ЄБРР. Ще планується встановити 100 таких комплексів.

За словами Скічко, щоб відбувався процес автоматичного штрафування перевантажених фур треба прийняти відповідний законопроєкт.

«Для мене це надзвичайно важлива ініціатива, тому що те, що сьогодні відбувається з перевантаженням на дорогах — просто катастрофа. Існують корупційні складові, наприклад, картки, на які скидують гроші, щоб не зупиняли фури. Такі схеми є і ми про них знаємо. Їх треба ліквідувати автоматично — діджиталізацією», — наголосив Скічко.

Крім того, депутати розробили законопроєкт, який би контролював якість ремонту доріг.

«У нас сьогодні існує парадоксальна ситуація, коли „Укравтодор“ на сьогодні є і замовником робіт, і їх виконавцем. При цьому він сам себе контролює. Так не має бути. Мають бути незалежні інженери, які будуть проводити аудит-перевірку, внаслідок чого якість доріг буде поліпшуватися», — сказав депутат.

Низка законопроєктів передбачає аудит з безпечного руху на дорогах, розвиток залізничного та водного транспорту. За словами Скічко, річні перевезення мають вийти на рівень з дорожними.

Також передбачається внести зміни в роботу таксі. Депутати збираються ввести для всіх служб таксі єдині правила, які легалізують їх роботу й змусять усіх платити податки.

«Кожен таксист, який сьогодні працює, має працювати легально. Не можна просто приєднатися, займатися бізнесом і не платити податки», — зазначив Скічко.


  1. Разумков та Стефанчук розповіли, як «Слуга Народу» поборить «кнопкодавство» в Раді.
  2. «Слуга Народу» вже в пошуках кандидатів на місцеві вибори.
  3. Частина депутатів партії «Слуга народу» проти скасування недоторканості — Арахамія.