Нардепи від «Слуги Народу» вибачились за «кнопкодавство» та відмовились від зарплати

  • Олена Копанчук і Сергій Литвиненко вибачились за те, що «кнопкодавили» та пообіцяли, що такого більше не повториться
  • Народні депутати від «Слуги Народу» заявили, що віддадуть свою місячну зарплату на благочинність
  • Іван Крулько запропонував вибачитись за «кнопкодавство» народним депутатам 8-го скликання

Народні депутати України Олена Копанчук і Сергій Литвиненко вибачились за те, що «кнопкодавили» під час голосувань у Верховній Раді та погодились віддати свою місячну зарплату на благочинність, повідомляє Політарена.

Перед початком розгляду питань порядку денного Верховної Ради слово надали двом депутатам від фракції «Слуга Народу», яких раніше громадський рух «Чесно» спіймав на неособистому голосуванні.

«Я хочу вибачитись за те, що вийшло. У моїх діях не було ніякого умислу. Це було в турборежимі. Я просто переживав, щоб ми за ці закони проголосували. Так, як мені підказувала моя душа і серце, злого умислу не було. Хочу вибачитись і сказати, що свою місячну зарплату я готовий передати в благодійні фонди», — сказав Сергій Литвиненко.

Далі голова Верховної Ради Дмитро Разумков передав слово народній депутатці Олені Копанчук.

«Хочу також принести офіційне вибачення перед усіма. Для мене хоч і було важливим, щоб даний законопроєкт був проголосований, хоча це не є виправданням. Для мене це буде важливим уроком на все життя. І також я приєднуюсь до позиції: свою заробітну плату віддати на благодійний фонд. І я думаю, що це стане посилом уваги не вчиняти неособисте голосування», — заявила Копанчук.

Після цього нардеп від «Батьківщини» Іван Крулько запропонував надати слово усім, хто «кнопкодавив» у Верховній Раді 8-го скликання, проте Дмитро Разумков зауважив, що для вибачень від них не вистачить і тижня.


  1. Стефанчук пообіцяв розібратись з «кнопкодавами» у новій Раді.
  2. Ще одна депутатка від «Слуги Народу» «кнопкодавила» в Раді (відео).
  3. Ще одного нардепа спіймали за «кнопкодавством» (відео).