Набув чинності закон про дизертирство

Фото: Михайло Петренко
  • Ухвалений закон про дезертирство відсьогодні набув чинності
  • Згідно з законом, військовослужбовці, котрі дезертувати зі ЗСУ, виключаються з чисельності ЗСУ

Ухвалений Верховною Радою України й опублікований 19 жовтня в газеті «Голос України» закон про дезертирство відсьогодні набув чинності. Про це повідомляє Політарена.

Зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби 3 жовтня були підтримані 287 депутатами, а 18 жовтня підписані президентом України Володимиром Зеленським.

Згідно з законом, військовослужбовці, котрі самовільно залишають військові частини та місця служби, дезертувати зі Збройних сил та інших формувань, а також добровільно здалися в полон — виключаються з чисельності ЗСУ.

При цьому в разі винесення судом виправдувального вироку передбачено відновлення таким військовим всіх видів забезпечення і відповідних гарантій соцзахисту.

Уряд протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.


  1. Полторак призначив нового командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ.
  2. Міноборони розробило карту замінованих територій.
  3. Стало відомо, яку премію отримають військовослужбовці до Дня Незалежності України.