НАБУ взялося за «міст Кличка»

  • НАБУ розпочало кримінальне провадження через ймовірну розтрату під час будівництва мосту
  • Справу відкрили через підозру у розтраті коштів працівниками КП «Інженерний центр»

Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження через ймовірну розтрату під час будівництва пішохідно-велосипедного мосту між Володимирською гіркою та Аркою Дружби народів, який в народі прозвали «мостом Кличка». Про це йдеться у відповіді НАБУ юристам видання Bihus.Info, передає Політарена.

Справу відкрили через підозру у розтраті чи зловживанні службовим становищем працівниками КП «Інженерний центр», які не провели архітектурний конкурс, попри вимоги законодавства. У травні під час розслідування журналісти встановили, що міст між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» збудували з численними порушеннями законодавства.

Державна архітектурна інспекція видала дозвіл на будівництво, хоча в замовника не було всіх документів, вже після отримання дозволу проєкт було змінено, внаслідок чого вартість зросла на 100 млн грн. До того ж, архітектурний конкурс на проєкт мосту так і не відбувся, а замовлення віддали фірмі, яка пов'язана з Віталієм Кличком.

Після публікації журналісти звернулись до юристів «Тисни» (Bihus.Info), а ті повідомили Національне антикорупційне бюро України про ознаки ймовірного правопорушення, передбаченого ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Такі порушення караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.


  1. Мер Києва заборгував понад 100 млн за новий міст.
  2. Кличко: позбавлення мера виконавчих повноважень — методи Януковича (відео).
  3. «УДАР» — реанімація — вибори: Кличко повертається до сольної карʼєри.