На Закарпатті перераховують голоси зі 133 дільниць

  • В ОВК на Закарпатті перерахує голоси по одномандатному виборчому округу №69
  • Віктор Балога наголошує на порушеннях на 14 конкретних ДВК
  • Станом на 12 годину тривав перерахунок лише на другій дільниці із 133

У Закарпатській області окружна виборча комісія перерахує голоси по одномандатному виборчому округу №69 в усіх 113 дільницях. Про це у Facebook, повідомила голова правління ВГО «Громадянська мережа „ОПОРА“» Ольга Айвазовська, передає Політарена.

"О 9:00 ОВК 69 (Мукачево) розпочала повторний підрахунок по 133 дільницям. ", — написала Айвазовська.

Зазначимо, що рішення про повторний підрахунок голосів ОВК, за даними ОПОРИ, прийняла на засіданні 24 липня на підставі заяв кандидата у народні депутати Віктора Балоги («Єдиний Центр») та уповноваженої особи від кандидата у нардепи Едгара Токаря («Слуга Народу»).

Спостерігач ОПОРИ звернувся до окружної виборчої комісії з інформаційним запитом щодо ознайомлення з заявами кандидатів про повторний підрахунок голосів, який ОВК одразу ж розглянула і близько 17:00 надала електронні копії заяв.

Як йдеться у заяві до ОВК кандидата Віктора Балоги, що є у розпорядженні закарпатської команди ОПОРИ. Він наголошує на порушеннях на 14 конкретних ДВК та просить про проведення повторного перерахунку голосів на них, а також і на усіх інших ДВК округу.

Зокрема, як йдеться у заяві кандидата, на ДВК зафіксовано факти порушення таємниці голосування, що стосувалися присутності у кабінках більше однієї особи, меншої кількості виборчих скриньок, ніж встановлено нормами. Окрім того, приміщення для голосування були фізично непридатними до наявної кількості виборців, зафіксовано випадки надання виборцями бюлетенів без передбачених законом документів.

Довірена особа кандидата Едгара Токаря Святослав Туз у коментарі представниці ОПОРИ зазначив, що їхня команда фіксувала понад 30 порушень у день голосування, складала по них акти та написала скарги. За його словами, наразі триває кримінальне провадження за невідповідне поводження із виборчою документацією, його розслідують в ГУНП у Закарпатській області.

Зазначимо, що станом на 12 годину, за даними ОПОРИ, тривав перерахунок лише на другій дільниці із 133.


  1. На окрузі Балоги перерахують голоси.
  2. Яценко став мажоритарником-рекордсменом за кількістю голосів.
  3. На проблемному окрузі Донеччини визначили переможця.