На «АрселорМіттал Кривий Ріг» радіація перевищила норми в 5 разів — СБУ

  • СБУ звинуватила менеджерів «АрселорМіттал Кривий Ріг» у недбалому використанні інвестицій
  • Курівництво підприємства допустило грубі порушення з дотримання норм радіаційної безпеки
  • Менеджмент заводу намагається приховати докази порушень

Менеджмент заводу «АрселорМіттал Кривий Ріг» недбало використав інвестиції в завод з боку індійського бізнесмена Лакшмі Міттала, що призвело до загрози здоров'ю співробітників підприємства та до обшуків з боку правоохоронних органів. Про це під час брифінгу розповів в. о. голови Служби безпеки України Іван Баканов, передає Політарена.

«Я впевнений, що Лакшмі Міттал, який є потужним міжнародним інвестором, намагаючись зробити інвестицію в завод, не мав на меті нічого поганого. Я впевнений, що той менеджмент, який працює на підприємстві, недбало ставився до своїх обов'язків, тому має бути належним чином покараний. Як мінімум дисциплінарно», — наголосив Баканов.

Він додав, що, скоріше за все, мова йтиме не про адміністративну відповідальність.

СБУ провела обшуки на території гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» 21 липня у зв'язку з повідомленнями про радіаційну небезпеку. Під час проведення слідчих дій на территорії заводу силовики зафіксували прилад, який у 5 разів вище норми випромінював радіацію. Іонізуюче випрмінювання, за інформацією відомства, було зафіксовано на відкритій нещодавно машині безперервного лиття сталі.

Представники «АрселорМіттал Кривий Ріг» одразу ж заявили про тиск силових органів на бізнес напередодні виборів. Зокрема, СБУ звинуватили у тому, що через обшуки були заморожені інвестиції потужного міжнародного інвестора у розмірі 150 млн доларів.

«Наголошуємо, що робота наших виробничих агрегатів ведеться відповідно до затверджених екологічних нормативів, без перевищення обсягу викидів забруднюючих речовин, встановлених державою», — наголошувало представництво комбінату.

Напередодні обшуків президент України Володимир Зеленський розкритикував керівництво підприємства «АрселорМіттал Кривий Ріг» за невиконання зобов'язань щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні. Він заявив, що за останні 5 років у Кривому Розі 25 тисяч людей захворіли на онкологічні хвороби.

17 липня СБУ відкрила проти комбінату кримінальне провадження за ст. 441 (Екоцид) Кримінального кодексу України.


  1. СБУ проводить слідчі дії в Кабміні через крадіжку 7 млн доларів.
    2. СБУ викликала лідера «Опоблоку» на допит (документ).
    3. Начальник Закарпатської СБУ заборонив працівникам носити вуса.