МЗС засудило кремлівські укази щодо «паспортизації»

Міністерство закордонних справ України
  • Міністерство закордонних справ України засудило дії Росії
  • МЗС закликало міжнародних партнерів не визнавати російські документи

Міністерство закордонних справ України засудило рішення Російської Федерації щодо спрощення прийняття до громадянства РФ українцями, які проживають на усій території Донецької та Луганської області. Про це прес-служба міністерства повідомила на офіційній сторінці у Facebook, передає Політарена.

«Дії російської сторони є неприхованим втручанням у внутрішні справи України як незалежної й суверенної держави, серйозною загрозою безпеці на всьому європейському континенті. Наголошуємо, що кремлівські укази щодо «паспортизації» не визнаватимуться українською стороною», — йдеться у повідомленні.

Також у МЗС підкреслили, що вимагають від Російської Федерації припинити спробу зірвати мирні зусилля в Нормандському форматі й у Мінському процесі, та почати виконувати взяті на себе зобов’язання. Тому що зараз їх дії демонструють лише намір продовжувати гібридну війну проти України.

«Очікуємо від наших міжнародних партнерів невизнання цих російських документів та будь-яких правочинів, посилення індивідуальних та секторальних санкцій як єдиного міжнародного інструменту примусу Кремля до миру», — додали у МЗС.


  1. Рішення Московського суду є черговим порушенням Росією міжнародного права — МЗС України.
  2. В Офісі президента натякнули голові МЗС Угорщини на заборону в'їзду в Україну.
  3. МЗС України рекомендує владі Угорщини утриматись від поїздок на Закарпаття до виборів.