МЗС України рекомендує владі Угорщини утриматись від поїздок на Закарпаття до виборів

  • МЗС України рекомендує угорській владі утриматись від поїздок на Закарпаття до виборів, адже її дії мають ознаки втручання у внутрішньополітичне життя України
  • Стурбованість викликала зустріч Орбана з Брензовичем, а також неофіційний візит на Закарпаття глави адміністрації прем'єра Угорщини

Міністерство закордонних справ України  стурбоване останніми діями угорської влади, які мають ознаки втручання у внутрішньополітичне життя, та рекомендує угорській владі утриматись від поїздок на Закарпаття до завершення виборчого процесу. Про це за результатами зустрічі т.в.о. міністра закордонних справ України Єгора Божка з Послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто повідомляє прес-служба МЗС, передає Політарена.

«Угорській владі наполегливо рекомендовано до завершення виборчого процесу утриматись від подальших поїздок до Закарпаття та інших заходів, що можуть розцінюватись як агітація», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, стурбованість української сторони викликали нещодавня зустріч Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з Головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України Василем Брензовичем у Будапешті, низка візитів у Закарпатську область України офіційних осіб Угорщини та публічних заяв агітаційного характеру з боку угорських чиновників на підтримку Брензовича та  деяких інших кандидатів на виборах до Верховної ради.

Також МЗС повідомило, що попри відповідну рекомендацію української сторони, 15 липня 2019 року в Закарпатську область України, користуючись дипломатичним паспортом, з неофіційним візитом прибув Глава Адміністрації Прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш для участі в публічному заході в Ужгородському районі.

«Вважаємо такі дії угорської сторони порушенням дипломатичних канонів та духу добросусідства. Українська сторона залишає за собою право на кроки для запобігання втручанню Угорщини у внутрішні справи України», — заявляє МЗС.


  1. МЗС України знову вимагає від РФ звільнити Сенцова.
  2. Президент доручив МЗС та ГПУ терміново зайнятись звільненням нацгвардійця з італійської в'язниці.
  3. Глава МЗС Угорщини назвав умови припинення блокування інтеграції України в НАТО.