Міністерка соцполітики запропонувала реформу прожиткового мінімуму

Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська
  • Юлія Соколовська запропонувала провести реформу прожиткового мінімуму
  • Міністерка хоче скасувати “прив'язку” до прожиткового нього усіх видів виплат, окрім пенсії та допомоги малозабезпеченим
  • Юлія Соколовська заявила, що це не призведе до скорочення  соціальних виплат

Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська запропонувала провести реформу прожиткового мінімуму, скасувавши “прив'язку” до прожиткового усіх видів виплат, окрім пенсії та допомоги малозабезпеченим сім'ям. Про це Соколовська повідомила у Facebook, передає Політарена.

«Прийшов час здійснити реформу прожиткового мінімуму в Україні!..Тому пропозиція, з якою я виступила сьогодні на Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів – скасувати “прив'язку” до прожиткового мінімуму усіх видів виплат крім двох:

     

  • Пенсії
  • Допомога малозабезпеченим сім'ям», — написала Соколовська.

Міністерка пояснила, що нині до прожиткового мінімуму «прив'язані» понад 150 різних видів виплат та фінансових показників.

«Ця “прив’язка” позбавляє нас можливості допомагати тим, хто цього справді потребує. Тому що підвищуючи прожитковий мінімум – ми автоматично збільшуємо видатки на всі інші виплати. Тобто нинішня система не дозволяє нам адресно боротися із подоланням бідності», — заявила Соколовська.

За її словами, при цьому розмір всіх інших виплат буде встановлюватися в абсолютних цифрах і переглядатися кожного року при прийнятті держбюджету.

«Така реформа (відв'язка від прожиткового мінімуму) не призведе до зменшення розміру соцдопомог! Для сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах, розміри виплат збільшуватимуться», — повідомила міністерка.


  1. Соколовська: влада не збирається відмовляти отримувачам субсидій.
  2. В Кабміні повідомили, що на оборону виділять 5,4% з держбюджету.
  3. Кабмін може переглянути норми виплат за зруйноване житло на Донбасі (документ).