Медведчук: Зеленський очолив політику дискримінації російськомовних громадян

Віктор Медведчук

Зеленський цинічно обдурив своїх виборців, так і не переглянувши закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Таку думку висловив народний депутат України та співголова політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук, передала пресслужба політсили.

"Через місяць, через кілька днів після своєї тріумфальної перемоги у другому турі, Зеленський визнавав, що «законопроєкт про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики». Ба більше, обіцяв провести «ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримані всі конституційні права й інтереси всіх громадян України», — зауважив Медведчук.

Політик зазначив, що після вступу на пост президента Зеленський радикально змінив свою «принципову позицію», відмовившись переглядати закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Підтвердження тому — заяви міністра культури, молоді та спорту Бородянського про те, що до чинного закону зміни вноситися не будуть, і твердження міністра освіти та науки Новосад про перехід російськомовних шкіл з вересня 2020 року на українську мову навчання. Дії Зе-влади свідчать про дискримінацію російськомовних громадян, порушення їх законного права спілкуватися і вчитися рідною мовою», — підкреслив Медведчук.

Нардеп нагадав президенту України, що норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» суперечать і грубо порушують Конституцію України та низку міжнародних правових актів, зокрема:

  • Статтю 10 Конституції України, якою гарантується «вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України»;
  • Рамкову конвенцію Ради Європи про захист національних меншин від 1 лютого 1995 року, ратифіковану Законом України від 9 грудня 1997 року;
  • Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1973 року, який є міжнародним договором і має обов'язкову силу для 172 держав — учасниць ООН;
  • Європейську хартію регіональних мов або мов меншин від 5 листопада 1992 року, ратифіковану Законом України від 15 травня 2003 року.

«Антиконституційний, відверто дискримінаційний мовний закон Порошенко-Парубія продовжує діяти, і це свідчить про те, що президент Зеленський порушив свої передвиборчі обіцянки та зрадив інтереси мільйонів українців — російськомовних громадян і жителів Південного Сходу країни. Ба більше, сьогодні президент Зеленський і його міністри очолили політику дискримінації російськомовних громадян», — додав Медведчук.