Мажоритарники від «Слуги Народу» перемогли у 23 областях та Києві

  • Кандидати від «Слуги Народу» перемогли у 130 округах
  • Центральні та Західні області підтримали команду президента
  • У Раду цього разу потрапило значно більше жінок від одномандатних округів

Центральна виборча комісія оприлюднила остаточні результати по одномандатних виборчих округах. В більшості округів перемагає «Слуга Народу», представників якої підтримали на 130 округах. Про це свідчать дані ЦВК, повідомляє Політарена.

Кандидати від «Слуги Народу» здобули перемогу на 130 округах, найбільше новій політичній силі симпатизували виборці Центральних та Західних областей України. Єдиною областю, де жоден мажоритарник від «Слуги Народу» не переміг, стала Донецька область. В Луганській області депутатський мандат здобув 1 кандидат від пропрезидентської партії, у Львівській — 2.

На другому місці за кількістю мандатів йдуть самовисуванці, які змогли перемогти у 46 округах. Замикають трійку лідерів представники «Опозиційної платформи — За життя», які традиційно отримали найбільше прихильників у Донецькій та Луганській областях й спромоглись вибороти 6 мандатів.

За ними розмістилася «Опозиційний блок» — 6 депутатів, «Голос» — 3, ВО «Батьківщина» — 2, «Європейська Солідарність» — 2, Об'єднання «Самопоміч», ВО «Свобода», «Єдиний центр» — по 1 від кожної.

На одному з округів Київщини переміг засновник Громадської Організації «Біла Церква разом» Микола Бабенко, для перемоги йому знадобилось трохи більш як 20 тисяч голосів.

ПолітсилаКількість
Слуга народу130
Самовисуванці46
Опозиційна платформа — «За життя»6
Опозиційний Блок6
Голос3
ВО «Батьківщина»2
Європейська Солідарність2
Об'єднання «Самопоміч»1
ВО «Свобода»1
Біла Церква разом1
Єдиний центр1

Якщо ж порівнювати гендерний склад нової ВР за одномандатними округами, то якщо у восьмому скликанні було 2 жінки, то у дев'ятому скликанні за мажоритаркою в парламент потраплять 25 жінок.

Офіційні результати ЦВК має оголосити до 5 серпня.


  1. На Донеччині протестують через фальсифікацію на окрузі, де лідирують два мери (фото,  відео).
  2. Через масові протести на Донеччину відправили вертоліт зі спецпризначенцями.
  3. На проблемному окрузі Донеччини визначили переможця.