Мангул вказав на недоліки від перезавантаження НАЗК

  • Олександр Мангул розповів про недоліки, які в собі містить перезавантаження НАЗК
  • Голова НАЗК повідомив, у випадку якщо законопроєкт ухвалять, то Кабінет Міністрів зможе призначати в.о. голови НАЗК без конкурсу

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Мангул розповів про недоліки для НАЗК, які містить в собі законопроєкт щодо перезавантаження влади. Про це він розповів в інтерв'ю «theБабель», передає Політарена.

«Я чекав від нього (законопроєкту — ред.) більшого. Наприклад, НАЗК не дали права бути стороною в судовому процесі та оскаржувати рішення судів першої інстанції. Прокурорів звільнили від розгляду «адміністративних» протоколів. З процесу випадає одна зі сторін: будуть тільки суддя і відповідач, зі своїм адвокатом», — сказав Мангул.

Також Мангул наголосив, що у разі ухвалення законопроєкту, чиновнику не потрібно буде вносити до реєстру інформацію про суттєві зміни майнового стану.

"Кабмін зможе призначати в.о. голови НАЗК без конкурсу — у такому разі вона втратить незалежність. Очільник НАЗК стане керівником державної служби. Навіщо тоді залишати посаду керівника апарату та його заступника? Крім того, голові НАЗК та його заступникам будуть платити на порядок більше, ніж уповноваженим особам НАЗК. Їхні зарплати повинні бути одного рівня — саме так це влаштовано в інших антикорупційних органах, — додав голова НАЗК.


  1. Депутати вирішили перезавантажувати владу.
  2. Нардепи проголосували за зміни до Регламенту Верховної Ради.
  3. Нардепи взялися реформувати прокуратуру.