Луценко та його заступник наостанок «нейтралізували» понад два десятки резонансних справ

  • Керівництво Генеральної прокуратури змінило підслідність понад 20 резонансних справ в свій останній робочий день перед звільненням
  • Сергій Кізь закрив кримінальне провадження проти колишнього комуніста Ігоря Калєтніка, який голосував за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року
  • Юрій Луценко підписав наказ, яким доручив головному військовому прокурору Анатолію Матіосу «курувати» роботу Управління спеціальних розслідувань ГПУ

Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко перед своїм звільненням змінив підслідність 20 резонансних справ, а його заступник Сергій Кізь закрив кримінальне провадження проти колишнього члена комуністичної партії, який голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року, Ігоря Калєтніка. Про це повідомило Управління спеціальних розслідувань ГПУ у своєму Facebook, передає Політарена.

«Виявляється, що вчора (29 серпня — ред.), вже після закінчення робочого дня, в період часу з 18 до 19 години, Юрій Луценко вніс в ЄРДР дані у 20 кримінальних провадженнях та змінив орган досудового розслідування, забравши від слідчих УСР», — йдеться в повідомленні.

В Управлінні спецрозслідувань пояснили, що підставою таких змін стала ч.5 ст. 36 КПК України, тобто неефективне здійснення досудового розслідування.

«Це в той час, коли по декількох провадженнях слідчими готувалися підозри, а матеріали цих проваджень, за звичкою, Луценко не вивчав», — зазначили в УСР.

Там також повідомили, що заступник Генпрокурора Сергій Кізь без вивчення матеріалів слідства ухвалив рішення про закриття кримінального провадження проти Ігоря Калєтніка, який голосував за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року. Таке рішення він ухвали начебто через відсутність складу злочину в його діях.

Насамкінець в Управлінні зазначили, що Луценко також підписав наказ, яким доручив головному військовому прокурору Анатолію Матіосу «курувати» роботу УСР.

«Ну, і вишенькою на торті став наказ Луценка, що надійшов до УСР також 30.08.2019, яким Головного військового прокурора Матіоса А.В., при наявності у нього реального конфлікту інтересів, визначено куруючим заступником за роботою УСР. Щоб розуміти та контролювати інші кримінальні провадження, що ще залишилися в слідчих», — уточнили в Управлінні.


  1. Правоохоронці затримали шахраїв «від Зеленського», які вимагали пів мільйона доларів (фото).
  2. Депутати змінили генпрокурора України.
  3. Луценко подав у відставку в перший день нової Ради.