Луценко підтвердив, що Джо Байден шантажував Порошенка

Юрій Луценко
  • Юрій Луценко підтвердив інформацію, що Джо Байден тиснув на президента України
  • Колишній віце-перзидент США вимагав звільнити генпрокурора, який розслідував справу компанії «Бурізма»
  • Юрій Луценко готовий свідчити у справі про імпічмент президента США

Колишній віцепрезидент США Джо Байден шантажував 5-го президента України Петра Порошенка, вимагаючи звільнити з посади генерального прокурора Віктора Шокіна, який розслідував справу проти компанії «Burisma». Про це в інтерв'ю «BBC.Україна» розповів колишній генеральний прокурор Юрій Луценко, передає «Політарена».

Журналіст видання запитав Луценка, чи має українська прокуратура докази того, що Джо Байден, всупереч інтересам США, діяв в інтересах компанії свого сина. На це колишній генпрокурор відповів, що питання не було в його юрисдикції. За словами Луценка, компанія «Burisma» офіційно заплатила Гантеру Байдену мільйони доларів за послуги консалтингу. Однак чи дійсно вони були надані за консультації можуть перевірити лише правоохоронні органи в США.

«Це не моя юрисдикція. Це вже робота генпрокурора США. І якщо вони почнуть (розслідування — ред.), ми надамо їм всю інформацію, всі докази, які ми маємо. У нас є деякі докази стосовно компанії „Burisma“ та її зв'язок з Гантером Байденом. І в той час, коли мій попередник (Віктор Шокін — ред.) вів розслідування стосовно цієї компанії, Джо Байден шантажував мого президента. Він запропонував: мільярд або звільнити мого попередника. Це було пов'язано з Burisma? Не знаю. Це не моя юрисдикція. Це юрисдикція США», — сказав Луценко.

Колишній генпрокурор розповів, що під час зустрічі в Нью-Йорку з адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані говорив з ним про можливість відкриття проваджень проти Байденів. Луценко сказав адвокату, що справа — не його юрисдикція.

Ексгенпрокурор додав, що готовий дати свідчення у США щодо імпічменту Дональда Трампа.

Джо Байден у 2016 році закликав українську владу звільнити з посади генпрокурора Віктора Шокіна. Зі звільненням пов'язували надання Україні фінансової допомоги у розмірі 1 млрд доларів.


  1. Луценко заявив, що Джуліані звертався до нього у справі Байдена.
  2. Луценко каже, що Трамп не просив Зеленського залишити його генпрокурором.
  3. Луценко вилетів з України, щоб вивчати англійську в Британії.