Луценка допитали в НАБУ

  • НАБУ допитало Юрія Луценка у справі щодо вбивств правоохоронців на Майдані
  • Генпрокурор допитаний у якості свідка

Генерального прокурора України Юрія Луценка допитали в Національному антикорупційному бюро України як свідка у справі щодо вбивства правоохоронців під час Революції Гідності. Про деталі допиту розповів сам Луценко повідомляє УНН, передає Політарена.

«Допит сьогодні відбувся. В якості свідка я сказав про те, що головним завданням діяльності прокуратури, в тому числі в цьому випадку, є виконання статті 2 про об’єктивне і неупереджене ведення слідства. Друге завдання, яке з цього витікає — забезпечити ефективне ведення слідства. В разі неефективного ведення слідства... Генпрокурор України має право змінити групу прокурорів, чим я і скористався в даному випадку. Я особисто після доповідей мого заступника та інших працівників ГПУ прийняв рішення про неефективність розслідування», — сказав Луценко.

Він пояснив, що заступниця Генерального прокурора Анжела Стрижевська лише частково змінила підозру обвинуваченому у вбивстві правоохоронців Івану Бубенчику

«Анжела Стрижевська, яка на чолі групи прокурорів вступила у справу, розглянула підозру і дещо змінила кваліфікацію. Підкреслюю слово „дещо“. Розмови про те, що хтось когось укрив, змінив тяжкість (злочину — ред.) — це все чисті бульбашки, бо і та підозра, яка була першою, і ця підозра, яка діє до сьогоднішнього дня, не змінена в частині тяжкості злочину», — зазначив Генпрокурор.

За його словами, обидві статті після зміненої підозри Стрижевської залишились особливо тяжкими, а відтак, ця зміна не змогла вплинути на обрання запобіжного заходу.

«Пан Бубенчик і далі підозрюється у особливо тяжких статтях... підозра, підписана пані Стрижевською, до сьогоднішнього дня в силі. Справа розслідується», — уточнив Луценко.


  1. Луценка викликають на допит (документ).
  2. Луценко відкрив кримінальні провадження через заяви Кучми.
  3. Луценко: радянська система каральної ГПУ демонтована.