Лукаш подарувала Рябошапці на День народження скаргу в ДБР

Олена Лукаш
  • Олена Лукаш подала скаргу на генерального прокурора України через призначення заступників без проведення конкурсів
  • Скарга у ДБР присвячена Дню народження Руслана Рябошапки
  • У призначеннях заступників генпрокурора Олена Лукаш вбачає можливість злочинності, бездіяльності, підриву авторитету прокуратури

Колишня міністерка Кабінету міністрів України Олена Лукаш подала скаргу до Державного бюро розслідувань на генерального прокурора України Руслана Рябошапку через призначення заступників без проведення конкурсів. Про це вона сказала журналістам у будівлі ДБР, повідомляє Політарена.

За словами ексміністерки Кабміну, скарга у Держбюро присвячена Дню народження Руслана Рябошапки.

«Вчора Руслан Рябошапка святкував свій День народження, а на День народження дарують подарунки. Нам нема що подарувати Руслану Рябошапці, але ми бажаємо йому міцного здоров'я і думок про свою репутацію... Нашим знаком пошани і є заява про вчинення ним кримінального правопорушення», — повідомила Лукаш.

Вона пояснила, генпрокурор незаконно призначив Віталія Каська та Віктора Чумака на посади своїх заступників.

«Чинний на той момент закон про прокуратуру вимагав проведення конкурсу та інших процедур, які були проігноровані генеральним прокурором та його поплічниками, що дає нам підстави вважати, що в його діях є ознаки таких злочинів, як перевищення влади і службових повноважень, незаконне присвоєння службових повноважень та важкі й тяжкі наслідки, до яких приводять подібні дії», — пояснила Лукаш.

У призначеннях заступників генпрокурора Лукаш вбачає можливість видання ними незаконних розпоряджень й наказів, злочинності, бездіяльності, розтрати державних коштів, підриву авторитету прокуратури та влади в цілому.


  1. Чумак надав доступ до засекречених декларацій військових прокурорів.
  2. Рябошапка призначив собі нового заступника.
  3. Рада реформувала ГПУ та дала більше повноважень Рябошапці.