«ЛНР» передала Україні 64 ув'язнених

  • 64 ув'язнених, які перебували в пенітенціарних установах окупованої Луганщини, передали Україні
  • Загалом  з територій ОРДЛО упродовж 2014 – 2019 років переведено 519 засуджених

64 громадяни України, які перебували в пенітенціарних установах окупованої частини Луганської області, передали українській владі в місті Щастя. Про це повідомила у Facebook Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, передає Політарена.

«Сьогодні на мосту в містечку Щастя відбулась чергова передача 64 громадян України з пенітенціарних установ окупованої частини Луганської області, які на момент окупації Донбасу були затримані або відбували покарання за скоєні злочини», — повідомила омбудсман.

Як повідомила Денісова в коментарі журналісту Політарени, ув'язнені вже знаходяться в Старобільському СІЗО Луганської області.

«Вони будуть відбувати покарання, якщо не завершився термін згідно з вироком, який був винесений. Або буде по-іншому, якщо їм перерахують терміни перебування під вартою саме в слідчому ізоляторі і зменшать термін відбування покарання», — пояснила омбудсман.

За її словами, це вже шостий етап передачі ув’язнених з окупованої частини Луганської області. З грудня 2018 року по липень 2019  перемістили 319 засуджених. З них 124 особи або їхні родичі безпосередньо зверталися до омбудсмана із заявами про переведення.

Також Денісова зазначила, що з урахуванням осіб, яких переведено з окупованої частини Донецької області – переміщено 332 засуджених. Звільнено — 53 особи.Загалом протягом 2014 – 2019 років переведено 519 засуджених.


  1. У день виборів відбувся обстріл на Донбасі.
  2. Понад 50 депутатів вимагають скасувати закон про особливий статус Донбасу.
  3. В Мінську домовились про безстрокове припинення вогню на Донбасі.