Лавров заявив, що РФ не допустить перегляду попередніх домовленостей у «Нормандському форматі»

  • Глава МЗС РФ заявив, що Україна вимагає «Нормандський формат» задля перегляду попередніх домовленостей
  • Сергій Лавров сказав, що РФ зробить все можливе, щоб цього не допустити
  • Російський міністр заявив, що дотримання режиму припинення вогню упродовж 7 днів не було озвучено як умова розведення військ

Україна вимагає провести переговори у «Нормандському форматі» для того, щоб переглянути попередні домовленості. Російська Федерація зробить все можливе, аби цього не допустити. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомляє «ТАСС», передає Політарена.

«Є відчуття, що українська сторона вимагає проведення нормандського саміту, щоб переглянути домовленості попередніх зустрічей лідерів Росії, України, Німеччини і Франції. Це буде ударом по репутації „нормандської четвірки“, і ми зробимо все можливе, що б цього не допустити», — сказав Лавров.

За його словами, дотримання режиму припинення вогню упродовж 7 днів не було озвучено як умова розведення військ.

«Складається враження, що підписання „формули Штайнмаєра“ з якимись незрозумілими обмовками, і те, що відбувається з розведенням-нерозведенням сил і засобів в Петровському і Золотому — все це пов'язано з тим, щоб загострити тему проведення саміту в нормандському форматі заради проведення самого саміту... Зараз, коли відбулося розведення в Станиці Луганській в червні, яке всі вітали, повинне було відбутися розведення в Петровському і Золотому. ніяких семиденних ультиматумів ніхто нікому не висував», — заявив глава МЗС РФ.


  1. Зеленський попросив Лаврова повернути окуповані території.
  2. У Росії вважають «формулу Штайнмаєра» компромісом до Мінських угод.
  3. Лавров прокоментував обмін полоненими.