Кива та ОПЗЖ виступили проти захисту викривачів корупції (відео)

  • «Опозиційна платформа — За життя» не голосували за законопроєкт щодо захисту та винагородження викривачів корупції
  • Пояснювати свою позицію ОПЗЖ відправила Іллю Киву, який голосував «проти» законопроєкту
  • Ілля Кива заявив, що українське суспільство не готове доносити одне на одного, бо у нього інша ментальність

Народний депутат України від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива заявив, що їх політична сила виступає проти законопроєкту №1010, яким передбачається захист для викривачів корупції та їх матеріальна винагорода за виявлення та викриття корупційних злочинів. Про це Кива заявив з трибуни парламенту, повідомляє Політарена.

«Взагалі, що з нашим суспільством відбувається? Так, потрібно карати корупціонерів, але ж не руйнацією суспільства. Прийняття цього закону — це, фактично, створення інститут сексотства, яке остаточне зітре мораль нашого суспільства», — сказав нардеп.

За словами Киви, українське суспільство має іншу ментальність та не готове до таких нововведень, попри те, що в Європі — це загальноприйнята практика.

«Від доносів до зради Батьківщини один крок. Сьогодні здав сусіда, а завтра здав Батьківщину... Є правоохоронні органи, які повинні займатись корупціонерами та виявляти злочинців. Не руйнуйте наше суспільство», — зазначив Кива.

Під час голосування за законопроєкт у першому читанні «Опозиційна платформа — За життя» не дала жодного голосу «за», а сам Ілля Кива проголосував проти законопроєкту. Це не вплинуло на загальний результат документ ухвалили в першому читанні 283 голосами народних депутатів. Наразі до нього вносять правки до другого читання.


  1. Рада взялась за захист викривачів корупції.
  2. В Раді утворили міжфракційне об'єднання «Українці в світі».
  3. Верховна Рада достроково звільнила весь склад ЦВК.