Попри борги, голова Донецької ОДА не відключить воду мешканцям «ДНР»

  • Державне підприємство «Вода Донбасу» заборгувала за електроенергію 1,4 млрд грн
  • Голова Донецької ОДА зазначив, що попри борги воду українцям на окупованій території не відключить
  • Питання заборгованості вирішується на рівні Тристоронньої контактної групи

Голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко заявив, що не відключить воду мешканцям окупованих територій попри те, що вони заборгували державному підприємству «Вода Донбасу» 1,4 млрд грн. Про це Кириленко розповів в інтерв'ю Політарені.

Голова Донецької облдержадміністрації зазначив, що однією з найважчих проблем на Донеччині є проблема із забезпечення населення водою. Постачальник питної води держпідприємство «Вода Донбасу» заборгувало за електроенергію 3,4 млрд грн. За словами Кириленка, ситуація станом на сьогодні є неврегульованою, оскільки частина боргу припадає на мешканців так званої «ДНР».

«Компанія має 3,4 млрд грн боргу за спожиту електроенергію, у тому числі 1,4 млрд грн — це борги по окупованій території. Я поясню, чому таке співвідношення, чому борг контрольованої території виглядає більшим. Справа в тому, що система водопостачання області влаштована таким чином, що 75% обладнання, яке подає воду на окуповану територію, розташована на контрольованій Україною території. А 75% споживання води припадає на територію непідконтрольну», — пояснив Кириленко.

За його словами, попри те, що борги мешканцями «ДНР» не будуть повернуті, воду їм все ж не відключать.

«Ми, Україна, розуміємо, що ці витрати окупована територія не компенсує (принаймні, зараз), але не можемо припинити подачу води — там живуть наші люди, цивільні», — наголосив Кириленко.

Очільник Донеччини зазначив, що проблему заборгованості «Води Донбасу» на місцевому рівні вирішити неможливо, то ж питання часткового погашення боргу вирішується в Кабінеті Міністрів. Він також уточнив, що погашення заборгованості з боку окупованих територій розглядається під час засідань Тристоронньої контактної групи в Мінську.


  1. Павло Кириленко: Область розвивається навіть в умовах війни і втрати частини території.
  2. Бойко: В Луганську і Донецьку сьогодні живе більше людей, ніж до війни.
  3. В автоколону з новопризначеним очільником Донеччини влучила ракета.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я