Мертві, голі та голодні: найкурйозніші випадки на виборчих дільницях

  • На одній із дільниць Києва жінка прикинулася мертвою, оскільки забула паспорт
  •  У Львові 94-річна жінка порвала та намагалася з'їсти бюлетень, бо її не задовольнила скринька для голосування
  • На Миколаївщині 55-річний чоловік під час вкидання бюлетеня у скриньку зняв спідню білизну, тому що не зміг проголосувати проти всіх

Політарена зібрала курйозні випадки, що трапилися під час голосування на парламентських виборах 2019-го року.

На одній із дільниць Києва жінка прикинулася мертвою, оскільки забула паспорт. Про це повідомив у Facebook активіст Олег Пуша.

«Жіночка не взяла паспорт на вибори, як наслідок, не отримала бюлетень. Вирішила вдатись до хитрощів і зімітувати скарапастіжную смєрть. Та не врахувала, що мертвим бюлетені, так само, не дають.PS: з жіночкою все ок, просто вона закінчила акторські курси Чорного Квадрата», — написав активіст.

На відео видно, як жінка, підійшовши до стола реєстрації виборців, з криком падає на підлогу та імітує конвульсії. Зараз життю громадянки нічого не загрожує.

Жіночка не взяла паспорт на вибори, як наслідок, не отримала бюлетень. Вирішила вдатись до хитрощів і зімітувати скарапастіжную смєрть. Та не врахувала, що мертвим бюлетені, так само, не дають) PS: з жіночкою все ок, просто вона закінчила акторські курси Чорного Квадрата.

Опубліковано Oleh Pusha Неділя, 21 липня 2019 р.

 

Ще один курйозний випадок стався на виборчій дільниці Львова. Там 94-річна жінка порвала та намагалася з'їсти бюлетень, оскільки її не задовольнила скринька для голосування, про це повідомив Комітет виборців України.

«Громадське» поширило відео інциденту.

Пенсіонерка була внесена до списку виборців, які голосують вдома, однак вона у скандальній формі вимагала волевиявлення на дільниці. Після тривалих суперечок виборча комісія за згоди наявних на дільниці спостерігачів проголосувала та вирішила надати жінці право проголосувати на дільниці. Після видачі бюлетенів та їх заповнення жінка не захотіла вкинути бюлетені у переносну скриньку, а лише у стаціонарні скриньки, які члени виборчої комісії були змушені захищати. Згодом пенсіонерка намагалася порвати та з'їсти бюлетень. Члени ДВК ідентифікували його як зіпсований.

Також КВУ повідомив про випадок на дільниці у с. Врублівці на Хмельниччині, де дірки в кабінках для голосування латали портретами Леніна.

«Зокрема, в низці регіонів спостерігається неналежна якість кабінок для голосування, внаслідок чого члени комісій часто змушені самостійно і нашвидкоруч їх ремонтувати за допомогою скотча та підручних матеріалів. А на дільниці №680470 в с. Врублівці для оперативного ремонту використали частини портретів Леніна, які знайшли на горищі школи», — йдеться в повідомленні.

На Миколаївщині 55-річний чоловік під час вкидання бюлетеня у скриньку зняв спідню білизну, оскільки не зміг проголосувати проти всіх. Поліція відкрила кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 296 КК України «Хуліганство». Санкція статті передбачає накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п'яти років.

У Солом'янському районі столиці 19-річний чоловік намагався викрасти бюлетені з дільниці. У Національній поліції Києва повідомили, що замість справжніх бюлетенів чоловік вкинув невідомі папірці, а потім намагався втекти. Упродовж кількох хвилин зловмисника затримали спостерігачі та поліціянти, які чергували на дільниці та вчасно помітили його дії. Під час  огляду у  киянина виявили два бюлетені для голосування.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до трьох років обмеження волі.


  1. Як голосували лідери партій, які можуть подолати 5% бар'єр до Верховної Ради (фоторозповідь).
  2. Вибори до Верховної Ради за кордоном: де вже проголосували українці.
  3. Ляшко проголосував та пішов помолитись за результат.