Кулеба заявив, що санкції ЄС проти РФ можуть зняти в будь-який момент

  • Дмитро Кулеба заявив, що режим санкцій ЄС проти РФ «може бути підважений» у будь-який момент
  • Віцепрем'єр зазначив, що зняття санкційного режиму може початися зі зняття секторальних санкцій

Режим санкцій Європейського Союзу щодо російської Федерації може бути припинений в будь-який момент. Про це заявив віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв'ю «Радіо Свобода», передає Політарена.

«Про те, що потрібно знімати санкції, почали говорити рівно на наступний день після того, як ці санкції були запроваджені. Постійно бродить ця ідея в думках і в головах, і рука окремих наших європейських партнерів постійно тягнеться на засіданнях Європейської Ради, щоб порушити консенсус проти санкцій. Так, санкції ухвалені ЄС. Вони ухвалюються – їхня дія продовжується консенсусом. І в будь-який момент (і ми маємо бути свідомі цього) режим санкцій може бути підважений», — сказав Кулеба.

За його словами, найбільш важливими для РФ є секторальні санкції, тобто ті, які безпосередньо вводять обмеження на економічні та фінансові трансакції.

«І якщо ми побачимо початок цього демонтажу санційного режиму, то почнеться він саме зі зняття секторальних санкцій, тобто тих, які найбільш болючі. Тоді сигнал буде такий, що санкції залишилися, ми просто частинку зняли санкцій, щоб заохотити Росію. Але по суті ось це і є головний індикатор – секторальні санкції», — заявив віцепрем'єр.


  1. Кулеба отримав право законодавчої ініціативи.
  2. Кулеба: Льовочкіна їде в ПАРЄ представляти ОПЗЖ, а не Україну.
  3. Кулеба: Євроатлантичний курс України залишається незмінним.