Кулеба: Європа завжди переоцінювала Росію

Віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба
  • Дмитро Кулеба розповів, що Європа завжди переоцінювала прагнення РФ до мирного співіснування, залучаючи її для цього до різних форматів співпраці
  • Віцепрем'єр-міністр зазначив, що така переоцінка Росії Заходом призвела лише до того, що Росія стала ще більш агресивною

Країни Європейського Союзу завжди переоцінювали прагнення Російської Федерації до мирного співіснування, залучаючи її для цього до різних форматів співпраці. Про це розповів віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба в інтерв'ю «Сьогодні», передає Політарена.

«Європа завжди переоцінювала Росію, а не недооцінювала її. В Європі є цілі школи думки, які переконані, що треба залучати Росію в різні формати співпраці, і це залучення буде стримуванням Росії, інструментом перетворення Росії на більш цивілізовану державу. Тобто, ми їх залучимо, ми їм щось дамо, пообіцяємо, і від цього вони стануть добрішими, кращими, почнуть нас чути, відмовляться від авторитаризму, від агресивних дій», — зауважив Кулеба.

Віцепрем'єр-міністр зазначив, що така переоцінка РФ Заходом призвела лише до того, що Росія стала ще більш агресивною. Як приклад міністр навів події в Грузії, Україні та Сирії.

«Поки це переконання (прагнення зробити Росію більш мирною та цивілізованою — ред.) не загине, поки воно не зникне, ми постійно матимемо такі ідеї, на кшталт, давайте тримати Росію в обіймах, бо це набагато краще, це шанс на те, що Росія стане нормальною», — додав Кулеба.


  1. Кулеба заявив про необхідність подвійного громадянства для українців (відео).
  2. Кулеба заявив, що санкції ЄС проти РФ можуть зняти в будь-який момент.
  3. Кулеба отримав право законодавчої ініціативи.