Кораблі берегової охорони Росії опромінюють українські катери

  • Кораблі берегової охорони ФСБ Росії в темну пору доби в акваторії Азовського моря спрямовують на українські катери морської охорони зелені промені
  • Повідомлення про ці факти надіслані до військової прокуратури, Національної поліції та СБУ

Кораблі берегової охорони Федеральної служби безпеки  РФ в Азовському морі в темну пору доби опромінюють судна морської охорони України. Про це повідомляє у своєму офіційному пабліку Операція об'єднаних сил, передає Політарена.

«Упродовж двох діб, приблизно в однакові часові періоди, після 21.00, в Маріупольському районі Азовського моря тактичні групи катерів Маріупольського загону морської охорони зі складу Об’єднаних сил спостерігають незвичне явище. З напрямку, де розпізнаний один з кораблів берегової охорони ФСБ РФ, що тримається на певній відстані, з настанням темряви, відбувається освітлення катерів Морської охорони Держприкордонслужби України променем зеленого кольору» — сказано в повідомленні. 

Це явище триває по декілька хвилин. При цьому таке опромінення не завдає шкоди здоров’ю екіпажів українських катерів та не призводить до виходу з ладу технічних засобів. 

Зважаючи на те, що подібні явища спостерігалися й раніше на лінії розмежування на суходолі, вживаються відповідні заходи для захисту життя та здоров’я військовослужбовців.

Про ці факти надіслані повідомлення до територіальних підрозділів військової прокуратури, Національної поліції та СБУ.


  1. Внаслідок порушення режиму припинення вогню поранено українського воїна.
  2. ЗСУ розпочали масштабні двосторонні командно-штабні навчання.
  3. Бойовики порушили «режим тиші», українці не відповідали.