Кличко розповів, чому не заплатив за трамваї з Дніпра

  • Віталій Кличко прокоментував розмову з президентом України щодо оплати трамваїв з Дніпра
  • Мер повідомив, що польська компанія чесно виграла тендер та виконала усі умови договору про постачання трамваїв
  • Незабаром столиця закупить ще низку трамваїв на 25 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що міська рада столиці внесла передплату за перший трамвай придбаний у заводу з Дніпра, а решту коштів перерахує після коригування міського бюджету. Про це повідомляє офіційний сайт Кличка, передає Політарена.

«У „Татра-Юг“ ми купили поки один трамвай і внесли за нього передоплату 10 мільйонів гривень. Залишок, і підприємство про це знає, заплатимо після коригування міського бюджету, яке має відбутися на наступній сесії Київради. Також, і я раніше про це говорив, „Татра-Юг“ виграла тендер на поставку ще 10-ти трамваїв, які курсуватимуть на Троєщині. На них теж потрібно виділити кошти рішенням Київради при коригуванні бюджету», — сказав Кличко.

Він підтвердив, що у розмові з президентом України Володимиром Зеленським піднімалась тема підтримки вітчизняного товаровиробника, але зазначив, що польський завод чесно виграв тендер на постачання трамваїв і виконав умову щодо створення в Києві сервісного центру з обслуговування цих трамваїв.

«Ми придбали для Києва і польські трамваї всесвітньо відомої компанії PESA, і українські — Львівського заводу „Електрон“ і „Татра-Юг“ (Дніпро), — зазначив Кличко. — Всі 47 польських трамваїв — сучасних, 4-го покоління, з кондиціонерами, камерами відеоспостереження і WI-FI — курсують на лінії швидкісного трамваю. До вітчизняних же, на жаль, є питання. З 10-ти львівських трамваїв половину постійно ремонтуємо», — зазначив голова Києві.

Кличко наголосив, що ключовою вимогою тендерів на закупівлю трамваїв є низька підлога.

«Це вимога сучасних норм — зручність для людей з інвалідністю. А ще два роки тому „Татра-Юг“ таких трамваїв запропонувати не могла», — сказав мер столиці.

Насамкінець, Кличко повідомив, що Київ планує найближчим часом закупити трамваї на суму близько 25 млн євро за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку і на умовах, які формулює цей банк.


  1. Зеленський дзвонив Кличку, щоб Київ розрахувався за трамваї.
  2. Зеленський може скликати позачергове засідання через закон про люстрацію.
  3. Кличко: позбавлення мера виконавчих повноважень — методи Януковича.