Хомчак незадоволений реальним станом технічного забезпечення ЗСУ

  • Начальник Генерального штабу вважає недостатніми видатки на технічне забезпечення ЗСУ
  • Для серійного виробництва сучасних перспективних розробок необхідне стабільне фінансування

У площині постачання новітніх зразків техніки для потреб Збройних Сил України успіхів небагато. Про це заявив в інтерв'ю інформаційному агентству Міністерства оборони України «АрміяInform» начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак, передає Політарена.

«Якщо порівнювати нинішній його стан з початком 2014 року, то без перебільшення можна говорити про суттєве покращення технічного забезпечення. Але от у темі постачання новітніх зразків техніки успіхів у нас небагато... Я дуже критично ставлюся до нинішнього реального стану технічного забезпечення війська. Так, за останні роки зміни очевидні, повторюю, порівняно з 2014-им. Але з огляду на виклики та загрози у нас має бути потужніший щит» — сказав начальник Генерального штабу.

За його словами, стабільне фінансування потреб війська у попередні роки дало змогу запустити виробництва на підприємствах оборонки з новим імпульсом. Завдяки цьому вже є чимало сучасних перспективних розробок.

У найближчі ж роки необхідно досягнути такого фінансування, щоб у бюджетній пропорції видатки на розвиток війська становили не менше 50%. При цьому в Держбюджеті минулого року загальний обсяг фінансування армії становив 86 млрд грн, розмір асигнувань на озброєння й військову техніку становили 18.1 млрд грн, тобто лише 21%.


  1. Бойовики переодягнулись в місцевих та залишились поблизу Станиці Луганської.
  2. Командування ООС: ми не відійшли з позицій, ми їх покращили.
  3. Микола Катеринчук: «Вже завтра треба почати розробку тактичної ядерної зброї, а далі — говорити про виконання Будапештського меморандуму».