КДКП врятувала Холодницького від відповідальності за приховування доходів

  • Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів закрила провадження щодо Назара Холодницького
  • Член КДКП не побачив дисциплінарного проступку у зазначених порушеннях
  • Назар Холодницький у своїх поясненнях сказав, що не зрозумів законодавства

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів після засідання й обговорення закрила провадження за скаргою Центру протидії корупції щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького за порушення в декларації. Про це повідомили в ЦПК, передає Політарена.

Перевірку щодо Холодницького проводив член КДКП Валерій Архіпов, який взагалі не побачив дисциплінарного проступку у зазначених порушеннях. Він заявив, що керівник САП просто допустив помилки під час заповнення декларації за 2016 рік, а у 2017 продублював інформацію, адже був впевнений, що порушень не було.

Як виявилося, сам Холодницький у своїх поясненнях члену КДКП сказав, що не зрозумів законодавства «через відсутність сталої практики його застосування».

Холодницький вніс в декларацію менший на 25 тисяч гривень дохід від продажу майна, ніж отримав насправді, зазначив невірогідну інформацію щодо коштів на банківському рахунку і не вказав, що позичав кошти третім особам. Загальна сума неправдивих відомостей за 2016 рік — 135 тисяч грн. Ті ж самі порушення допущені Холодницьким й 2017 року.

Усі ці порушення виявило Національне агентство з питань запобігання корупції. Однак НАЗК встановила ці порушення вже після того, як спливли строки притягнення Холодницького до відповідальності, подарувавши йому амністію.


  1. Проти Холодницького відкрили провадження за приховування доходів у декларації.
  2. Поліція викликала Ситника на допит за прослуховування Холодницького.
  3. Зеленський дав три місяці керівникам НАБУ і САП для демонстрації результатів їхньої роботи.