Голова ЦВК звинуватила президента в несерйозному ставленні до порушення Конституції

  • Голова ЦВК прокоментувала ситуацію зі скандальною реєстрацією кандидатом Куницького
  • Представник «Слуги народу», за словами Сліпачук, подав недостовірні дані в ЦВК та визнав подвійне громадянство
  • Реєстрація Куницького є грубим порушенням Конституції, а її гарант, на думку Сліпачук, ставиться до цього несерйозно

Президент України Володимир Зеленський несерйозно ставиться до ситуації з реєстрацією кандидатом в депутати представника партії «Слуга Народу» Олександра Куницького. За її словами, Куницький подав до ЦВК недостовірні дані й визнав, що має подвійне громадянство. Про це голова ЦВК Тетяна Сліпачук розповіла під час брифінгу, передає кореспондент Політарени.

Олександр Куницький зі «Слуги народу», за словами голови ЦВК, подав на реєстрацію в комісію недостовірні дані.

«Аналіз документів юридично привів ЦВК до рішення про скасування реєстрації, оскільки документи не відповідали доказам, які б підтверджували його відрядження», — сказала Сліпачук.

За інформацією ЦВК, Куницький упродовж останніх 5 років виїжджав за межі України на період, що перевищував дозволені законом 90 календарних днів, а саме на 264 дні. Кандидат стверджував, що був за кордоном у зв'язку з відрядженням, але не зміг надати Центрвиборчкому дані, які б це підтверджували.

Сліпачук розповіла, що в судах з приводу реєстрації Куницького він підтвердив, що має іноземний паспорт.

«Стаття 4 Конституції України встановлює, що в Україні є єдине громадянство. З цього й виходила ЦВК, коли оцінювали документи Куницького», — зазначила голова Центрвиборчкому.

Всупереч порушенням, Шостий апеляційний адміністративний суд скасував постанову ЦВК про зняття Куницького з виборів. Верховний суд залишив у силі рішення апеляційного суду.

«Ми маємо розуміти, що зареєстровано кандидата, який має і українське, і іноземне громадянство. Ця ситуація є виключною для суспільства, для ЦВК, для політсили, яка висувала Куницького. І президент України ставиться до  питання несерйозно. Суверенітет держави в легітимності її органів, які обирає народ», — наголосила Сліпачук.

Вона додала, що на питання про реєстрацію Куницького «має бути дана юридична, суспільна і політична відповідь».


  1. Верховний суд ухвалив остаточне рішення щодо участі Куницького у виборах.
    2. Куницького від «Слуги Народу» зняли з реєстрації, він судитиметься з ЦВК.
    3. Суд скасував рішення ЦВК про зняття Куницького з виборів.