Кабмін затвердив регіональну структуру митниці

  • Уряд затвердив регіональну структуру митниці: замість 26 митниць буде 16
  • Максим Нефьодов заявив, що ухвалені зміни дозволять «побороти феодалізм» на митницях  та зменшити витрати

Кабінет міністрів України затвердив регіональну структуру митниці: замість 26 митниць буде 16, а також лишаються окремо лабораторія і кінологічний центр. Про це повідомив у Facebook Голова Державної митної служби Максим Нефьодов, передає Політарена.

«Наступний крок в створенні Нова митниця — сьогодні Кабмін затвердив регіональну структуру. Замість 26 митниць буде 16, а також лишаються окремо лабораторія і кінологічний центр (там питання акредитації та сертифікації, тому їх зливати важко дуже)», — написав Нефьодов.

Голова ДМС також пояснив, для чого потрібні зміни у регіональній структурі митниці.

«Для чого ці зміни:
—   початок боротьби із «феодалізмом», коли кожна митниця — окреме князівство, зі своїми правилами, опорою на місцевих очільника ОДА, поліцейського, прокурора, СБУ-шника, ДБР-івця і т.д.
— економія на адміністративних витратах — посади будемо перерозподіляти на користь оперативного складу, почнемо вчитись централізовувати всі функції підтримки
— логістична оптимізація — для суттєвої кількості митних постів зменшиться відстань до центру. Наприклад, зі Слов‘янська зараз до керівництва — 248 км (!!!). Буде 129 км.
— створення Координаційно-моніторингової митниці, де ми почнемо накопичувати досвід і функції нагляду, створювати центри компетенцій по складним і ризиковим групам товарів, моніторингові групи для аналізу даних з кордонів, перегляду інформації з камер, ваг, сканерів тощо», — повідомив Нефьодов.


  1. Нефьодов: Закон про спільний транзит — це такий собі митний безвіз.
  2. Нефьодов повідомив про старт ІТ-аудиту нової митниці.
  3. Нефьодов: якщо у вас митниця вимагає хабарі, пишіть мені напряму в ФБ.