Кабмін втричі скоротив кількість теруправлінь Міністерства юстиції

  • Уряд вирішив оптимізувати офіси, які надають державні послуги громадянам
  • Кабмін скоротив кількість управлінь Мін'юсту з 27 до 8
  • Олексій Гончарук повідомив, що в структурі Нацполіції створили орган, який підпорядковуватиметься безпосередньо Києву, а не керівникам областей

Кабінет міністрів скоротив кількість головних територіальних управлінь юстиції, створив новий орган в Нацполіції та вирішив оптимізувати офіси з надання послуг громадянам. Про це на брифінгу повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, повідомляє кореспондент Політарени.

«Почали скорочення апарату у сфері державної юстиції. Сьогодні з 27 головних територіальних управлінь ми скоротили їх кількість до 8. Тепер вони будуть міжтериторіальними», — сказав Гончарук.

За словами прем'єра таке рішення ухвалили, щоб збільшити керованість теруправлінь та зменшити кількість керівників.

Окрім цього, Кабмін надав міжрегіональний статус департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

«Ми створили такий собі інтегрований орган всередині Національної поліції, який буде підпорядкований безпосередньо Києву, а не окремим керівникам головних управлінь на місцях. Це певною мірою експеримент, але ми сподіваємось, що він дасть можливість оперативніше реагувати на ті виклики, які у нас є, і ефективніше боротись зі злочинністю. Це перший маленький крок у напрямку реформування і перетворення Національної поліції», — зазначив Гончарук.

Прем'єр-міністр також повідомив, що сервісні центри МВС, ЦНАПи, прозорі офіси міністерства соцполітики та інші подібні установи для надання послуг громадянам будуть оптимізовані в одну мережу.

«Ми не будемо витрачати кошти платників податків на те, щоб плодити ці мережі, ми їх оптимізуємо», — уточнив Гончарук.


  1. Десять радників Гончарука: хто підказує прем'єру, як керувати урядом.
  2. Гончарук пояснив, чому на брифінгах відповідає не на усі питання журналістів.
  3. Гончаренко подарував Гончаруку книжку, щоб навчити керувати урядом.