Кабмін почав відокремлення газотранспортної системи України від «Нафтогазу»

  • Кабінет міністрів України оновив план анбандлінгу, відповідно до якого газотранспортну систему України відокремлять від НАК «Нафтогаз»
  • Відокремлення потрібне для підписання договору про транспортування газу, адже чинний договір з Росією закінчується цього року
  • Уряд передав компанію «Магістральні газопроводи України» з підпорядкування Мінекоенергії до Мінфіну

Кабінет міністрів України оновив план анбандлінгу — поступового відокремлення газотранспортної системи України від НАК «Нафтогаз». Про це під час брифінг заявив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель, повідомляє Політарена.

«Так, ми прийняли необхідні рішення для того, щоб забезпечити відокремлення газотранспортної системи та можливість підписання договору, згідно з вимогами третього енергетичного пакета та вимог європейського законодавства», — сказав Оржель.

Він уточнив, що у план заклали чіткі строки та відповідальність усіх залучених до процесу сторін.

За словами Оржеля, відділення оператора газотранспортної системи від «Нафтогазу» необхідне для того, щоб він міг незалежно та прозоро працювати. Також це потрібно, щоб підписати договір інтерконектору та договір транспортування газу з партнерами, адже договір про транспортування з Росією закінчується цього року.

Окрім цього, уряд передав компанію «Магістральні газопроводи України» з підпорядкування Мінекоенергії до Мінфіну.


  1. Гончарук: Уряд не веде жодних перемовин з ПриватБанком.
  2. Соколовська: влада не збирається відмовляти отримувачам субсидій.
  3. Кабмін оприлюднив основні показники держбюджету на 2020 рік.