Кабмін обмежив ціни на електроенергію для населення

  • Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою обмежив ціни на електроенергію для побутових споживачів (населення)
  • Механізм регуляції цін для населення діятиме до 31 грудня 2020 року

Кабінет міністрів України під час останнього засідання ухвалив постанову, відповідно до якої запроваджено граничні ціни на електричну енергію для побутових споживачів (населення). Це превентивне рішення прийнято з метою уникнення можливого зростання роздрібних тарифів електричної енергії після запуску нового ринку електроенергії з 1 липня.

Відповідно до урядової постанови про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) з постачання електроенергії за пільговими цінами, різниця між ринковою та регульованою цінами (для населення) компенсуватиметься компаніями НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», а також іншими учасниками ринку — операторами систем розподілу, передачі й постачальниками універсальних послуг до 31 грудня 2020 року.

Ця постанова забезпечить соціальний захист населення, адже з 1 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) не братиме участі в регулюванні тарифів для споживачів. Ціноутворення буде ринковим і залежатиме від співвідношення попиту на електроенергію та її пропозиції від виробників.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час урядового засідання наголосив: «У процесі впровадження нового ринку електроенергії ми повинні позбутися кількох речей. Перше — ліквідувати Роттердами з плюсами і мінусами. Друге — не допустити зростання цін на електроенергію для населення, і — увага — для промисловості, щоб українська промисловість була конкурентноспроможною».


  1. Експерти: у Вакарчука і Гройсмана достатньо часу, щоб пройти в Верховну Раду 
  2. Гройсман ініціював перевірку «Нафтогазу», бо ціни на газ завищені
  3. Климпуш-Цинцадзе радила Гройсману не подавати у відставку