Юрій Бойко: Парламент не може бути «транзитним принтером» між Офісом президента і урядом

Співголова фракції «Опозиційна платформа — За життя» Юрій Бойко вважає, що парламент не може бути «транзитним принтером» між Офісом президента України та Урядом Парламент не може бути «транзитним принтером» між Офісом президента і урядом, коментуючи голосування за законопроєкт №1012 «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)».

Він зазначив, що опозиціонери підтримали законопроєкт про імпічмент тільки в першому читанні й тільки через його назву.

«Насправді, вже був прийнятий закон про тимчасові слідчі комісії, який відкриває шлях до імпічменту. Тому механізм імпічменту є. Ми підтримали даний законопроект в першому читанні, але потім, коли його поставили на голосування в цілому, це було грубим порушенням Регламенту. Верховна Рада не має права голосувати без відповідної процедури за законопроект в цілому після першого читання. Тому в цілому ми його не підтримали, адже повинні бути пройдені всі необхідні процедури. Те, як сьогодні гвалтують парламент, це неправильно», — підкреслив опозиційний політик.

Співголова фракції підкреслив, що вимога «Опозиційної платформи — За життя» залишається незмінною — перед законом усі повинні бути рівні: і президент, і народні депутати, і судді.

«Ні в кого не повинно бути недоторканності. Така позиція нашої політичної сили, і вона є незмінною... Ми проти того, щоб Верховна Рада працювала таким шаленим наскоком, не розглядаючи законопроекти по суті. Парламент не може бути «транзитним принтером» між Офісом президента і урядом. У нас парламентсько-президентська республіка, і парламент повинен мати своє обличчя і свою позицію », — підкреслив співголова фракції опозиціонерів.

Він також зазначив, що більшість законопроєктів на порядку денному не відповідають вимогам громадян України.

«Порядок денний насичений законами, які стосуються можливої ​​узурпації влади, її концентрації в руках президента, чергового реформування правоохоронних органів. Але сьогодні людей хвилюють тарифи, завершення війни, зниження цін. І саме такими мають бути пріоритети Верховної Ради, а не якісь іміджеві законопроекти, які тільки створюють піар-шум», — резюмував Юрій Бойко.