Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії

  • Санкції продовжено ще на пів року
  • Вони пов`язані з фінансовим, енергетичним та оборонним секторами Росії

Європейський Союз у четвер офіційно погодив продовження економічних санкцій проти Росії ще на пів року – до 31 січня 2020 року. Відповідне рішення 27 червня ухвалила Рада ЄС, передає Політарена.

«27 червня 2019 року Рада ЄС продовжила економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки, до 31 січня 2020 року», — зазначено у повідомленні.

Відповідне рішення було ухвалено після заслуховування оновленої інформації від канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона щодо стану виконання Мінських угод, з реалізацією яких пов`язано збереження санкцій. 

Таким чином рішення лідерів держав і урядів країн-членів ЄС, ухвалене на саміті Євросоюзу 20 червня, сьогодні було офіційно затверджено.

«Після отримання наданої оновленої інформації Європейська рада закликала до термінового відновлення переговорів з метою виконання Мінських угод та для вжиття заходів, націлених на зміцнення довіри між сторонами. У цьому контексті лідери ЄС одностайно погодилися зберігати економічні санкції проти Росії. Рада ЄС формалізувала це рішення сьогодні на основі письмової процедури», — наголошується у повідомленні.

Ці заходи стосуються фінансового, енергетичного і оборонного секторів РФ, а також застосування товарів подвійного призначення.

Санкції спочатку були запроваджені 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дестабілізаційні дії Росії проти України. У вересні 2014 року ЄС посилив ці санкції.


  1. Парламентська асамблея НАТО не скасує санкції щодо Росії.
  2. Росіянин під санкціями може стати віцепрезидент ПАРЄ.
  3. Зеленський до прихильників зняття санкцій з Росії: побувайте на Донбасі.