Як голосували лідери партій, які можуть подолати 5% бар'єр до Верховної Ради (фоторозповідь)

21 липня в Україні відбулись позачергові вибори народних депутатів України. Серед 22 партій, які змагаються за можливість потрапити до Верховної Ради, за різними соціологічними даними, лише семеро мають реальну можливість потрапити до майбутнього скликання парламенту. Журналісти Політарени відвідали виборчі дільниці разом з лідерами цих партій. Розповідаємо за кого і як вони голосували.

Дмитро Разумков — лідер партії «Слуга Народу»

Дмитро Разумков проголосував першим серед лідерів найрейтинговіших партій. Рівно о 9:30 він прибув на свою виборчу дільницю на вулиці Тургенєвській в супроводі кількох членів своєї команди. Вийшовши з автомобіля, Разумков на ходу одягнув на себе піджак та встав перед телекамерами, щоб відповісти на питання журналістів.

pidzhak razumkov 720x673 - Як голосували лідери партій, які можуть подолати 5% бар'єр до Верховної Ради (фоторозповідь)

«Зміни почались ще три місяці тому. Сьогодні всі розуміють, що це лише продовження. Ми вважаємо сьогоднішнє голосування третім туром виборів», — сказав Разумков.

Після нетривалого брифінгу лідер «Слуги Народу» зайшов до своєї виборчої дільниці та проголосував.

dilnytsia Razumkov - Як голосували лідери партій, які можуть подолати 5% бар'єр до Верховної Ради (фоторозповідь)

Поряд з Разумковим в цей час голосувала жінка літнього віку, яка висловила незадоволення пропрезидентською партією.

«Не дай Бог, щоб ви зіграли цього разу, як на попередніх виборах. Вибори — це не гра, це серйозна робота. Ви не грайте, а працюйте на Україну», — зауважила жінка.

Разумков подякував жінці за її громадянську позицію і відповів ще на кілька питань журналістів, після чого покинув виборчу дільницю та поїхав до партійного штабу.

Юлія Тимошенко — лідерка партії «Батьківщина»

Юлія Тимошенко проголосувала трохи пізніше, о 10-й ранку, проте також під поглядом десятків журналістів та телекамер на дільниці, яка розташована на столичному Подолі.

Лідерка «Батьківщини» зробила свій вибір разом з чоловіком Олександром у супроводі однопартійців. Прихильники зустріли Тимошенко з квітами та оплесками.

«Сьогодні від кожного українця залежить все. Цей бюлетень, який сьогодні кожен з нас кидає в скриньку, це не бюлетень за партію, за якихось окремих кандидатів, насправді, це, як і завжди, бюлетень за життя», — сказала Тимошенко, опустивши бюлетень у скриньку.

Лідерка «Батьківщини» зазначила, що сьогодні обирають наступного прем'єр-міністра та подякувала усім присутнім за те, що вони прийшли на вибори, які назвала святом демократії. Після цього Тимошенко сіла в автомобіль та поїхала у справах.

Анатолій Гриценко — лідер партії «Громадянська позиція»

Анатолія Гриценко від самого ранку біля виборчої дільниці очікували з десяток журналістів. Свій голос він віддав близько дванадцятої години на одній із виборчих дільниць у Голосіївському районі Києва.

Цього разу він знову прийшов на виборчу дільницю разом зі своєю дружиною — журналісткою та головною редакторкою видання «Дзеркало тижня» Юлією Мостовою. На відміну від першого туру президентських виборів, сьогодні їй все ж таки вдалося проголосувати з першої спроби.

Кидаючи бюлетень до урни, Гриценко «засвітив» той його бік, на якому було видно волевиявлення політика, чим порушив «таємницю голосування».

«Я сподіваюсь, що нова влада розбудовуватиме країну, а не перемальовували її під себе, аби заробляти на ній», — сказав Гриценко.

Також лідер «Громадянської позиції» повідомив, що він проголосував сьогодні не за особу чи партію, а за команду людей, які важко працюватимуть. Після цього Гриценко порадив громадянам прийти та проголосувати, аби дати і собі, і дітям шанс.

Під час його прибування на дільниці, один з виборців почав голосно казати про те, що за 15 років у владі, пан Гриценко нічого не зробив, тому усе, що він зараз каже — маячня. За нього заступилась його дружина, яка розповіла, що її чоловік був першим депутатом, який з'явився на Майдані, коли «беркут бив дітей». Після словесної перепалки Гриценко потиснув руку громадським активістам і разом з дружиною та охоронцями покинув виборчу дільницю.

Петро Порошенко — лідер партії «Європейська солідарність»

Колишній президент України Петро Порошенко на виборчу дільницю традиційно прийшов зі всією родиною. Разом з дружиною та дітьми Порошенко голосував у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України в Києві.

В залі для голосування їх зустріли десятки телекамер. Першою до кабінки пішла дружина експрезидента. Під час волевиявлення у неї впав телефон, його поспіхом підняв охоронець. Доки родина експрезидента робила свій вибір, сам Порошенко фотографувався з присутніми на дільниці виборцями та членами комісії. Коли ж всі члени родини проголосували, він сам зайшов у кабінку.

«Я проголосував за Євросоюз, за НАТО, за Україну, яка точно рухається вперед і повертається в родину європейських народів. Лише ці два потужних союзи, ЄС та НАТО, є гарантом миру, безпеки, добробуту українців», — сказав Порошенко.

Він назвав свою новосформовану команду унікальною та фантастичною і запевнив, що вона здатна зупинити російський реванш і розвивати країну. Після цього Порошенко пішов з дільниці.

Святослав Вакарчук — лідер партії «Голос»

До виборчої дільниці, де голосував Святослав Вакарчук, журналістів підвезли спеціальним «Голос-шатлом». Близько 13:30 політик разом з дружиною прибули на одну з виборчих дільниць у Голосіївському районі Києва

Прибувши на дільницю, Святослав Вакарчук поквапився усамітнися в кабінці для голосування. Дружина музиканта зайняла зручне місце поряд з журналістами таким чином, що її ніхто не атакував телекамерами. Коли музикант рушив до виборчих урн, хтось із операторів викрикнув наказовим тоном "К шестой, в шестую! ". Але лідер «Голосу» вкинув бюлетень у четверту. Через мить він обернувся до операторів спиною, водночас показуючи «клас» іншим фотографам.

“Як передають наші колеги з дільниць, зараз достатньо низька явка. Зрозуміло чому — тому що літо, період відпусток. Звертаюся з проханням до всіх, хто ще не проголосував — незалежно від ваших партійних уподобань, прийдіть, будь ласка, і проголосуйте”, — сказав Вакарчук.

На запитання, за кого проголосував музикант, він відповів: «За майбутнє України».

До речі, усім журналістам, окрім телеканалу «ZIK», який команда «Голосу» не акредитувала, запропонували повернутися до штабу також на автобусі. Проте після трансферу до Стерео Плази, де базується штаб партії Вакарчука, в приміщення штабу майже ніхто не повернувся

Володимир Гройсман — лідер партії «Українська стратегія Гройсмана»

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман — єдиний з керівників найбільших партій, який голосував не у столиці, а у рідній Вінниці. На виборчу дільницю він прийшов разом з дружиною в джинсах та білих кедах.

Він привітався з українцями, які в цей час були на виборчій дільниці, отримав бюлетень та досить швидко проголосував.

«Я розумію, що у людей є дуже багато надій і дуже важливо, щоб кожні вибори приносили не просто надії, а надії, які потім реалізуються і люди потім отримають те, за що вони голосували. Тому я зробив абсолютно надійний вибір: за майбутнє, за успіх України», — сказав Гройсман.

Після цього прем'єр-міністр зробив кілька селфі з виборцями й вже хотів йти. Але один із журналістів запитав його про те, чи збирається він повертатись до Вінниці на якусь із керівних посад у разі невдачі на виборах. Гройсман уникнув прямої відповіді, зазначивши, що він є мешканцем Вінниці, яку дуже любить та назвав чинного мера Сергія Моргунова найкращим міським головою, яким він пишається.

Володимир Зеленський — президент України

Володимир Зеленський прибув на дільницю для голосування лише о пів на першу разом із дружиною. Такий пізній візит президент пояснив проведенням важливої робочої зустрічі зранку.

Вийшовши з кабінки, цього разу президент вирішив не порушувати законодавство і не показувати свій бюлетень.

«Достатньо вже штрафів»,   — віджартувався він.

Опісля голосування президент наголосив на важливості сьогоднішнього вибору українців для майбутнього держави та повідомив, що веде переговори з кандидатом у прем'єри.

«Я б дуже хотів, щоб це була абсолютно незалежна людина, яка ніколи не була ні прем'єр-міністром, ні спікером, ні лідером якої-небудь фракції», -  сказав Зеленський та уточнив, що він вже проводить консультації з цією людиною.

Охочих сфотографувати президента або поставити йому питання виявилося настільки багато, що це ускладнило пересування та прохід до автомобіля, на якому Зеленський зрештою, покинув виборчу дільницю.

Нашій редакції не вдалося з'ясувати де та коли голосуватиме один із лідерів «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук.

«Він не хоче освітлювати процес свого голосування. Тому я не можу розповісти вам, де та коли Віктор Володимирович буде голосувати», — відповів нам його прес-секретар Олег Бабанін.