Гройсман доручив Авакову розглянути антирекламу політсил через смс-розсилку

  • Голова уряду доручив очільнику МВС розглянути питання фейкових розсилок, які дискредитують політичні сили перед виборами
  • Політична реклама, на думку Гройсмана, була проплачена не з виборчих фондів

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду звернувся до очільника Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою розглянути випадки нечесної контрагітації через смс-розсилку перед позачерговими парламентськими виборами, передає Політарена.

Мова, очевидно, йшла про фейкові смс, які поширювалися в західних регіонах, з інформацією про те, що партія «Голос» є непрохідною партією до Верховної Ради.

«В чому полягає маніпуляція? Є різні соціологічні дослідження. Вони по-різному визначають, хто долає бар'єр і входить, хто не долає. Врешті, це вирішувати не окремим політичним діячам, а українським громадянам», — сказав голова уряду.

Гройсман зазначив, що сторінки, з яких поширювалися повідомлення, належать неполітичним організаціям. Реклама, яка є не проплаченою з виборчого фонду партії, заборонена законом України.

«Ми проаналізували. Сьогодні є десятки акаунтів в інтернеті, які фінансуються різними неполітичними фінансовими джерелами. Я вважаю, що тут є юридична складова, що такі речі фінансуються поза межами виборчих фондів», — заявив голова Кабінету Міністрів.

Очільник уряду звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням розглянути це питання.

«Я розраховую, що правоохоронні органи дадуть цьому достатньо серйозну оцінку», — сказав Гройсман.


  1. В МВС підтвердили, що фейкові SMS про партію «Голос» розсилали агітатори Порошенка.
  2. На Заході поширюють фейкову розсилку, що «Голос» не проходить в парламент — Вакарчук.
  3. Вакарчук виступив за скорочення кількості університетів.