ГПУ взялася за працівників суду, які «підсовували» справи Майдану потрібним суддям

  • Генпрокуратура займається досудовим розслідуванням справ Майдану, які за три місяці повинна передати до суду
  • Повідомлено про підозру колишньому керівнику апарату суду та його заступнику через неправомірну підтасовку справ суддям

Генеральна прокуратура України здійснює досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників суду, які розподіляли справи щодо активістів Євромайдану між суддями. Про це повідомила пресслужба ГПУ, передає Політарена.

Повідомляється, що провадження, зокрема, стосуються незаконних дій та рішень екскерівника апарату районного суду та його заступника. Вказується, що вищезгадані особи незаконно вносили до системи документообігу потрібні дані.

«На підставі зібраних доказів 22 і 25 липня 2019 року у передбачений законом спосіб повідомлено про підозру колишньому керівнику апарату суду та його заступнику одного із районних судів м. Києва у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України, за фактом незаконного втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду (внесення неправдивих відомостей до цієї системи) при розподілі справ між суддями щодо застосування до учасників протестних акцій та інших громадян запобіжних заходів у січні-лютому 2014 року», — зазначає пресслужба ГПУ.

У Генпрокуратурі повідомили, що докази стосовно співучасників злочинів на акціях протесту в 2013—2014 роках тільки збираються та перевіряються на предмет достатності для притягнення до кримінальної відповідальності.

«Управлінням спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України продовжується системна робота з розслідування та розкриття злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013—2014 роках», — йдеться у повідомленні.

За словами директора ДБР Романа Труби, ГПУ повинна завершити розслідування справ Майдану до листопада 2019 року. У разі передачі справ до ДБР, розслідування доведеться починати заново. Наразі до суду передано дві справи по злочинам на Майдані.


  1. Добкін не з'явився на допит в ГПУ, бо поїхав на море.
  2. Справу підозрюваного у скоєнні злочинів на Майдані чиновника передали до суду.
  3. Порошенко розповів про допит в ДБР.