Гончарук закликав правоохоронні органи припинити «кришувати» контрабанду

  • Прем'єр-міністр поїхав у Чернівецьку область та перевірив як працює митниця
  • Олексія Гончарука розчарував стан справ на українській митниці: немає ні грошей, ні доріг, ні обладнання
  • Голова уряду закликав правоохоронні органи припинити «кришувати» контрабанду

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук після робочої поїздки на митницю в Чернівецькій області закликав українські правоохоронні органи припинити «кришувати» контрабанду. Про це йдеться на сторінці голови уряду в Facebook, передає Політарена.

Гончарук разом з головою ДФС Максимом Нефьодовим перевірили як працює митниця на пункті пропуску Порубне на кордоні з Румунією. Станом справ на митному посту голова уряду залишився незадоволений.

«Гроші на реконструкцію під’їзних шляхів до пунктів виділені рік тому — невідомо де. Грошей нема, доріг — нема! Прошу Генпрокурора взяти під свій контроль цю ситуацію, щоб винні були покарані», — написав Гончарук.

Він зазначив, що раніше було закуплене спеціальне обладнання для покращення роботи митниць, але його не вводять в експлуатацію.

«Одна з проблем — на митних пунктах досі не запущений стаціонарний сканер, який би дав абсолютно нові можливості по боротьбі з контрабандою. І це не тільки в Порубному так. З семи сканерів, які закупила ДФС — жоден не працює. Вони вже пів року чекають введення в експлуатацію», — написав Гончарук.

Прем'єр анонсував створення Буковинської митниці, але для неї поки що не знайшли приміщення. Наразі митниця працює на приватній території. Голова уряду дав місцевим високопосадовцям тиждень на те, щоб знайти приміщення.

«Даю тиждень начальнику Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталію Шпаку, меру Олексію Каструку та в.о губернатора Михайлу Павлюку знайти приміщення, де можна буде розмістити митницю і інфраструктуру для митного оформлення. За 7 днів — чекаю на звіт з адресою приміщення, де буде розташована нова митниця в області», — написав Гончарук.

Прем'єр додав, що у щоденних звітах щодо боротьби з контрабандою він отримує інформацію про конфіскацію дрібних речей на дрібні суми, а «справжня контрабанда» у звіти не потрапляє.

«Звертаюсь до представників всіх правоохоронних органів — або ви припиняєте кришувати контрабанду, або вам нема чого робити на ваших посадах. При запуску нової митниці будуть прийняті конкретні рішення», — заявив Гончарук.


  1. Парламент зробив крок до вдосконалення Держприкордонслужби.
  2. ДБР розслідує закупівлю непрацюючих сканерів для митниці.
  3. Гончарук: Одне з приміщень Верховної Ради хотіли «рейдернути».